Nákupy v Benátkách

V Benátkách se můžete setkat s mnoha rybími trhy, kde si můžete zakoupit i foukané sklo. Benátky nejsou zaměřeny na obchodní styl, ale i přesto jsou Benátky velmi navštěvovanou destinací v Itálii. Město je jedinečné pro obchodování s hedvábím, kořením a také vám nabízí rozmanitou nabídku karnevalových masek. Město je proslaveno i Murano křišťálem a ručně malovanými tkaninami. Město se stalo již od svého začátku turistickým centrem, ale neočekávejte mnoho obchodních center či klasických menších obchůdků.

V Benátkách neexistují žádné nákupní čtvrti, ale některé světoznámé módní značky a jejich pobočky se nachází v ulicích od vlakového nádraží až k náměstí Svatého Marka. Najdete zde například značky, jako je Benetton, Max Mara, Sisley a Calvin Klein. Setkat se ve městě můžete i s celou řadou mezinárodních designérů, jako je Versace, Armani, Missoni, Gianfranco Ferre a také Valentino. Pokud jste milovníky nakupování oblečení, určitě oceníte značky, jako je Emilio Ceccato, Sottoportego di Rialto a San Polo, který se specializuje na oblečení gondoliérů. Benátky jsou proslavené karnevalovými značkami a určitě najdete jedinečné modely u značek Emilio Massaro, Calle Vitturi a San Marco.

Nejslavnější průmyslovou oblastí je sklo zvané Murano a také se zde vyrábí krajky Burano. Ze skla se vyrábí luxusní lustry a také šperky a jsou jedinečné svými zajímavými tvary. Barevné sklo se využívá k výrobě různých předmětů, které jsou velmi oblíbené u turistů, jež si je kupují jako suvenýry. Ceny jednotlivých předmětů se značně liší a turisté mohou očekávat elegantní obchody na náměstí Svatého Marka a dokonce i na ostrově zvané Murano, odkud pochází sklo. V Benátkách najdete spoustu slavných designérů, jako je Carlo Moretti v L’Isola, Campo San Moise, San Marco a Lucio Bubacco. Určitě znáte i světoznámé designéry Calle Rughetta a San Polo.

Pokud cestujete do Benátek a trávíte zde svou dovolenou, určitě nezapomeňte navštívit místní trhy, z nichž je nejznámější rybí trh. Tento trh bývá otevřený od úterý do soboty a otevírací doba je od 8 hodin do 12 hodin a je schován pod oblouky společně s Ponte di Rialto. Vydat byste se sem měli v brzkých ranních hodinách, kdy mlha vzestupuje z laguny, a třpytivé ryby se začínají lesknout ve slunečním světle. Zajímavou podívanou je i bleší trh, který se objevuje zřídka v Campo San Maurizio.

Pokud budete hledat obchody s potravinami ve městě, tak se vydejte spíše do středu města. Mimo jiné je zde mnoho butiků s oblečením, které jsou však v pondělí ráno zavřené. Obecně platí, že obchody jsou otevřené od devíti hodin ráno do půl osmé do večera. Menší obchody, jichž je v ulicích mnoho, jsou zavřené od jedné hodiny odpoledne do čtyř hodin odpoledne.

Nenechte si ujít nakupování v Benátkách, které však není tolik rozmanité a rozšířené jako v jiných městech Itálie.