Okolí Benátek

Padova

Padova se nachází asi 35 km od města Benátky, což je zhruba 21 mil. Leží na západ od města a patří mezi velmi navštěvované místa. Nachází se zde slavná Padovská univerzita, která patří k nejstarším na světě. Toto město můžete znát také pod názvem „město svatého Antonína.“ Dále zde můžete navštívit Baziliku svatého Antonína, což je jeden z největších chrámů v celé Itálii. Další památka, která se nachází v Padově je Dóm a Palazzo della Ragione. Jedná se o částečně dochované hradby s Padovským dómem. Jeho fasáda je dosud nedokončená. Pallazo della Ragione představovalo původně budovu městského tribunálu. Nevynechejte ani prohlídku kaple Scrovegni, která pochází z roku 1303. Náměstí Prato della Valle patří mezi zajímavosti města, nachází se zde eliptický kanál s 84 sochami slavných Padovanů a studentů, kteří pobývali na universitě. Pokud jste milovníky květin a rostlin, nadchne vás místní botanická zahrada, která je nejstarší na celém světě. Do Padovy se dostanete vlakem a cesta trvá asi dvacet minut.

Verona

Verona je město ležící v benátské oblasti a jedná se o druhé největší město Benátska. Verona leží asi 30 km od slavného Gardského jezera a je turisty hodně vyhledávané město, protože má co nabídnout. Historické centrum Verony je od roku 2000 zařazeno na Seznam světového dědictví UNESCO. Najdete zde Arénu, což je amfiteátr, který byl dokončený již v roce 30. Jedná se o největší arénu na světě hned po římském Koloseum a po amfiteátru v Capue. Lidé sem přicházeli, aby zhlédli bitvy a gladiátorské zápasy. Památka je dlouhá 139 metrů a široká 110 metrů. V současné době se zde hrají divadelní představení. Významnou budovou je i Duomo, což je katedrála, jejíž stavba byla zahájena v roce 1139. Ve Veroně se nachází i spousta kostelů, z nichž je velmi významný kostel San Zeno Maggiore, který je jeden z nejvíce oblíbených v Itálii.

Zavítejte také na náměstí ve Veroně, a to například na Piazza Erbe, kde se v minulosti pořádaly závody koňských spřežení. Piazza dei Signori se může chlubit sochou Danta, která stojí uprostřed náměstí a pochází z 19. století. Dominantou náměstí je Palazzo del Capitano a Palazzo della Ragione. Obě tyto budovy byly postaveny během 14. století.

Itálie pro vás ukrývá mnoho památek, překvapení, kulturních akcí a spoustu dalších. Je pouze na vás, které oblasti preferujete a podíváte se do nich. Nezůstávejte pouze v Benátkách, ale navštivte i širé okolí, díky němuž získáte nové zážitky a poznáte místní lidi a tradice.