Benátky

Autor: Ron Layters, Flickr.com
Autor: Ron Layters, Flickr.com

Benátky, jejichž oficiální italský název je Venezia, jsou hlavním městem severní oblasti Benátska. Benátky jsou město, které mají pro Itálii kulturní, historický, ale také společenský význam. Najdete zde velký přístav rozkládající se na západní části a také zde leží mezinárodní letiště. Již v roce 1987 se staly Benátky nejvíce navštěvovanou destinací v celé Itálii a také se zapsaly na seznam památek UNESCO.

Benátky leží na 118 ostrůvcích, které jsou oddělené více jak 150 kanály, přes které se klene asi 400 mostů různých velikostí.

Hlavní příjem města je cestovní ruch a ročně jej navštíví více jak 12 milionů turistů, kteří sem přijíždějí ze všech koutů světa. Benátky jich jistě nezklamou, právě naopak, nabízí široké možnosti využití volného času a strávení celé dovolené. Jsou známé hlavně díky kanálům, kterými je celé město propleteno. Kanálů je zde asi stovka, po nichž si můžete udělat romantickou vyjížďku na gondolách. Nejznámější most klenoucí se přes kanál je Ponte di Rizoto, který spojuje obě části města. Plavba na gondolách je v dnešní době drahou záležitostí, kterou využívají spíše turisté.

O památky jistě nepřijdete, protože mají Benátky bohatou historii. Máte možnost zhlédnout velké množství benátských kostelů, jichž je zde nespočetně mnoho, dále zavítejte do galerií, kde se nachází významné a slavné sbírky umělců.

Při návštěvě Benátek se vám nabízí možnost ochutnat italskou kuchyni, na každém rohu se prodává pravá italská pizza, která se nedá srovnat s pizzami u nás v České republice. Benátky se také mohou chlubit tím, že se zde narodilo mnoho slavných lidí, jako je například Giacomo Cassanova, Antonio Vivaldi či Terence Hill a mnoho dalších.

Při pobytu v Benátkách si budete muset vybrat i vhodné ubytování, které bude odpovídat vaším požadavkům. Vybere si zde každý, protože v Benátkách stojí luxusní hotely, jež nabízí nadstandardní služby, které uspokojí i velmi náročné turisty. Pokud vám vaše finance nedovolují se ubytovat v luxusních hotelových komplexech, využijte levnější ubytovací zařízení, jako jsou hotely hodnocené třemi hvězdičkami či penziony. Ceny hotelů se také liší dle jejich umístění. Hotelová služba pro vás také přichystá program, jehož můžete využít během svého volného času.

Autor: fab_and_world, Flickr.com
Autor: fab_and_world, Flickr.com

Ve svém volném čase můžete zavítat do různých barů a restaurací, poznejte také benátský noční život či si zajděte na nákupy do místních obchodních center. Můžete si také vyzkoušet mnoho sportů, jako například golf. Vyjdete se také na výlety do nedalekého okolí, které bude pro vás jistě zajímavé.

Do Benátek můžete cestovat kdykoliv během roku a nejrušnější dovolenou byste zažili od Velikonoc do června, dále také v září, říjnu a během Vánoc a Nového roku. Mnoho lidí sem cestuje i v únoru, kdy zamilované páry zde tráví romantickou dovolenou na oslavu svatého Valentýna. Pokud však chcete klidnou dovolenou, zavítejte do Benátek od března do května, kdy je počasí během dne příjemné a nesetkáte se zde s velkým návalem turistů.

V Benátkách se domluvíte zejména italsky a platí se zde eurem, jako po celé Itálii. Doporučujeme vám naučit se alespoň základy italštiny a důležité fráze, jež jsou nezbytné pro každodenní život.

Benátky jsou rájem pro všechny lidi a určitě stojí za návštěvu. Je však jen na vás, zda vás přitahují a pro inspiraci navštivte galerii, kde vám nabízíme zhlédnout některé fotky krásného italského města. Poznejte i místní lidi, kteří jsou příjemní, a jistě se díky nim budete cítit na dovolené dobře.