Rotterdam a spousta zábavy na karnevalu Zomercarnaval

CC by gerardstolk, Flickr.com
CC by gerardstolk, Flickr.com

V Holandsku, konkrétně v Rotterdamu, se bude od 30. do 31. července konat jedinečný karneval dominující názvem Zomercarnaval. Tento letní karneval se odehraje přímo v ulicích Rotterdamu a svým charakterem vám bude připomínat světoznámý karneval v Rio de Janeiru. Během dne se budou konat taneční soutěže, bude se volit také královna karnevalu a nenechte si ujít ani bitvu o nejlepšího bubeníka. Ti nejlepší ze všech získají odměnu v hodnotě 6 000 EUR.

Večery budou také tematické, máte možnost si poslechnout a také zatancovat na živou hudbu, kterou v České republice nezažijete. Pokračování textu Rotterdam a spousta zábavy na karnevalu Zomercarnaval

Italské karnevaly pro každého..

Chcete se odregovat po novoroční pracovní zátěži? Chcete se alespoň trochu ohřát a ujet na chvíli ze zasněženého Česka? Pak jste narazili přesně na ten správný článek. V následujících řádcích od nás dostanete tipy na ty nejlepší karnevaly a slavnosti v Italských městech. Mimo nejznámnějšího karnevalu v Benátkách se společně podíváme do Verony, San Rema či na Sicílii. Pokračování textu Italské karnevaly pro každého..

Kypr v lednu..

.. u moře jaro, na horách zima..

To je typický obrázek ledna na Kypru, který ideální destinací chcete-li si užít předčasně jara
a zároveň si užít oblíbené zimní sporty. Největší lyžařskou oblastí je pohoří Troodos, jehož nejvyšším vrcholem je Chionistra. Toto tradiční jméno pro Mount Olympus znamená „sněhem pokrytý“. Na jeho svazích jsou celkem čtyři hlavní sjezdovky – na jižním svahu Sun Valley 1 neboli Afrodita je vhodná pro začátečníky, Sun Valley 2 –Hermes- pro mírně pokročilé. Severní svahy nabízejí dvě sjezdovky pro zkušené lyžaře – Dia a Heru. Kyperský lyžařský klub zde provozuje šest vleků v alpské kvalitě v rozsahu 100- 500 metrů. Ani běžkaři nepřijdou na Kypru zkrátka, 2 okruhy na jižních svazích , čtyřkilometrový a osmikilometrový, nabízejí nádherné výhledy do okolní krajiny. V plánu je i vybudování snowboardového parku. Samozřejmostí je i nabízený servis, protože lyže můžete nechat doma – veškeré vybavení si můžete vypůjčit v lyžařském centru v Sun Valley, kde vám zajistí i instruktory či horské vůdce.

A jak je u moře? Pokračování textu Kypr v lednu..