Neapol

        

Neapol a jeho památky

Neapol je třetím největším městem Itálie. Rozkládá se na ploše 117 km2 a najdete ho ve stejnojmenné provincii a regionu Kampánie. Žije zde přes 3 120 000 obyvatel.

O tom, že město je skutečným turistickým klenotem, svědčí i fakt, že je od roku 1995 zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO. Vyniká především svými nádhernými panoramaty. Můžete si být jisti, že vaše fotky z tohoto místa nebudou mít chybu.

A jaké konkrétní památky byste neměli vynechat? Za pozornost stojí především zdejší hrady. Nejznámější je hrad Castel dell´Ovo (Hrad zlatého vejce). Nezapomeňte si ho zvěčnit i se zálivem, ve kterém se nachází. Zajímavý je také hrad Kapuánů, Nový hrad, Hrad sv. Eliáše atd.

Netoužíte jen po poznání hradů? Neapol nabízí mnohem více. Je tu velké množství kostelů. Tím nejvýznamnějším je klášter sv. Kláry, který najdete v historickém jádru města. Byl vystavěn v letech 1310 – 1340. Má bohatou historii a byl několikrát přestavěn. V centru najdete i Nový kostel Páně. Důležitou památkou je i Neapolský dům, kostel sv. Dominika, Kostel sv. Františka z Paoly atd.

Možná po všech těch hradech, kostelech a dalších budovách budete mít chuť si odpočinout od města. Co takhle se zajet podívat do osad, které jsou v blízkosti Neapole? Jsou jimi Pompeje a Herculaneum. I zde vás čeká mnoho zajímavých atrakcí.

NeapolNa jaké se přichystat počasí?

A jaké oblečení si zabalit do kufru, chystáte-li se do Neapole? Samozřejmě záleží na tom, v jakém období sem cestujete. Obecně platí, že jsou zde horká léta a mírné zimy. V zimě tu jsou teploty v rozmezí 4- 12°C, v létě pak mezi 19 – 28°C. Nejtepleji tu je v červenci, nejchladněji v lednu.

Pokud si chcete v klidu prohlédnout památky bez toho, abyste drkotali zimou, nebo aby vás naopak otravovaly vysoké teploty, které nejsou vhodné pro celodenní honbu za pamětihodnostmi, zvolte pro návštěvu Neapole jaro či podzim.

Kde se ubytovat?

A kde po celodenní prohlídce Neapoli složit hlavu? Město je na turisty připravené a najdete tu možnosti ubytování různých cenových kategorií. Mnoho luxusních hotelů najdete v centru města. Jejich nevýhodou je však vyšší cena. Ovšem zase to máte blízko k památkám.

Zvolit můžete i cenově dostupnější možnosti ubytování. Je tu mnoho apartmánů, penzionů a hostelů. Chystáte-li se do Neapole na vlastní pěst a v hlavní sezóně, rozhodně nenechávejte výběr ubytování až po příjezdu do města. Hrozí vám, že byste nic nenašli, v lepším případě byste z různých důvodů nemuseli být spokojeni.

Poznejte i vy Neapol. Má mnoho svých krás a i vy zde strávíte mnohé příjemné chvilky, na které dlouho nezapomenete.