Restaurace v Benátkách

Pokud v Benátkách chcete ochutnat původní kuchyni, není problém, akorát musíte vědět kde hledat nebo dostat tip. Nachází se zde mnoho klasických tratorií, které se zaměřují především na servírování ryb, masa, zeleniny a těstovin.

Co se týká snídaně („piccola colazione“), tu si dejte raději v baru než v hotelu. Neochudíte se tak o příjemnou atmosféru a přímý kontakt s vždy dobře naladěnými Benátčany. Takovou typickou místní snídaní je espresso („caffé“) s brioškou („brioche“). Oblíbeným místním pamlskem konzumovaným kdykoliv během dne jsou „cicheti“, což jsou jakési sýrové a salámové jednohubky, olivy, sépie nebo masové knedlíčky.

Velkou roli v benátské gastronomii hrají ryby a dary moře. Jako předkrm se často servírují nejrůznější druhy mušlí. Polévky jsou obvykle rybí, rovněž je oblíbená fazolová polévka s nudlemi („pasta e fasol“). Jako hlavní chod se podává zejména rizoto obarvené barvivem ze sépií („risotto nero“), špagety s Venušinými mušlemi („spaghetti alle vongole“), grilované sépie („seppioline alla griglia“), zapékané filé z tresky („coda di rospo al forno“), sušená treska s polentou („baccalà“), jídlo skládající se z nejrůznějších zapečených ryb a darů moře („fritto misto di mare“), špagety s ostrou sardelovou omáčkou („bigoli in salsa“) či telecí játra s polentou („fegato alla veneziana“).

Italové, jak je známo, si velmi potrpí na víno. Bílá vína jako je především perlivé Prosecco, Rulandské (Pinot), Ryzlink, Ribolla, Sauvignon, Soave a Tokajské mají původ z Furlandska nebo z provincie Treviso. Červená vína jako je například Cabernet, Merlot či Rulandské červené (Pinot nero) pocházejí také z Trevisa či z jižní části Gardského jezera.

Typickým benátským podnikem je „bàcaro“ – příjemná lidová hospůdka či bar, kde potkáte hodně místních, kteří se zde scházejí na kus řeči, víno a „cicheti“. V některých občas hraje i živá hudba.

Doporučené rychlé občerstvení v Benátkách

Fried & Fruits

Toto bistro je výbornou alternativou klasických fast foodů. Zdejší jídlo je pečené s minimem tuku, takže se rozhodně nedočkáte mastného a připáleného jídla. Na výběr jsou masité, rybí, sýrové a zeleninové křupavé dobroty. Také si zde můžete pochutnat na čerstvých ovocných smoothies.

http://frittoefrutta.com/

Doporučené restaurace v Benátkách

Corte Sconta

Tisíckrát ověřená restaurace, která nikdy nezklame a bývá pořád plná. Její předností je široký výběr předkrmů, lahodné těstovinové pokrmy s rybími omáčkami, pestrý nápojový lístek a tepající atmosféra.

http://www.cortesconta.it/

Al Covo

Luxusní restaurace s formálním prostředím nacházející se v klidné čtvrti Castello. Její specializací jsou ryby a drůbež. Mají zde také široký výběr výborných vín.

http://www.ristorantealcovo.com/

Osteria al Bacareto

Příjemný podnik s tradicí více jak 20 let, kde můžete posnídat, stejně tak jako si dát jen něco malého, poobědvat či povečeřet. Barový pult láká nabídkou chutných „cicheti“ jako jsou například masové a rýžové knedlíčky nebo pečené sardinky. Na výběr tu mívají na nápojovém lístku kolem 50 druhů vín. Potěšující jsou také přijatelné ceny.

http://www.bacareto.it/