Okolí Paříže

Disneyland Paris

Disneyland Paris je obdobou kalifornského zábavního parku Disneyland. Tento zábavný park se nachází ve městě Marne La Vallée, která leží asi 30 km od Paříže směrem na východ. Disneyland Paris byl založen v roce 1992 a díky své rozloze patří k největším zábavným parkům v Evropě. Disneyland je hodně navštěvovaný a hlavně rodinami s dětmi. Kvůli nevyzpytatelnému počasí, jež se stále mění, zde musely být vybudované kryté chodníky. Disneyland Paris se dělí na tři části, a to na studia Walta Disneye, kde je ukázáno, jak se tvoří animované filmy. Další částí je Vesnička, v níž je celkem pět hotelů, různé restaurace a obchody. Poslední částí je Park.

Zámek Versailles

Zámek Versailles se nachází ve stejnojmenném městě nedaleko Paříže. V roce 1979 byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. V 11. století na jeho místě stával hrad. Zámek Versailles byl rezidencí francouzských králů. V 16. a 17. století zde pobývali králové od Ludvíka XIV po Ludvíka XVI. Zámek má tvar písmene „U“ a skládá se ze čtyř částí. Jednou z nich je Jižní křídlo, dále Královské nádvoří, Severní křídlo a Opera. Zámek Versailles je cílem mnoha turistů a v zámku se nachází Zrcadlový sál, který je dlouhý 79 metrů. Celý zámek obléhá krásný park.

Montreuil

Montreuil, někdy také neoficiálně nazýván Montreuil-sous-Bois, je město na východ  od Paříže. Nachází se asi 6.6 km od centra Paříže. Je to třetí nejlidnatější předměstí Paříže. Toto město bylo pod vládou Ludvíka XIV a Ludvíka XVI.  Dnes je Montreuil rozdělený na několik oblastí, v nichž se nachází také památky, i když nejsou tak slavné jako v pamětihodnosti v centru Paříže.

Saint-Denis

Saint-Denis je menší město, které se nachází v severní části metropolitní oblasti Paříže. Od centra do Paříže je vzdáleno přes 9 km. V tomto městě je možno navštívit klášterní kostel s pohřebištěm francouzských králů. Přestavba kostela, která proběhla během 12. století je považována za první použití gotiky.

Melun

Melun je město ležící 40 km jihovýchodně od Paříže. Město leží na břehu Seiny. Je zde několik pamětihodností, na něž je možno zavítat. Tyčí se zde Notre-Dame de Melun, což je kostel, který pochází z 11. století. Dále je zde botanická zahrada, která byla založena v roce 1795, městské muzeum a také zde bylo založeno v 11. století Opatství Saint-Sauveur.

Étampes

Étampes je město na jihozápad od Paříže a leží od ní ve vzdálenosti téměř 50 km. Město je známé díky velkému množství kostelům, například kostel Notre-Dame, kostel Saint-Martin, kostel Saint-Bastile, kostel Saint-Gilles a mnoho dalších. Dále zde bylo založeno roku 1874 muzeum. Mezi významné památky, kterými se Étampes může chlubit, patří věž Guinette, dům Anne de Pisseleu a dům St-Yon.