Dovolená na Korfu? Dostupnost a kvalita.

Vložil/a admin ~ dne 2. 3. 2011

Nejfotogeničtější motiv ostrova Korfu.

Nejfotogeničtější motiv ostrova Korfu.

Chcete poznat nějakou novou destinaci? Nevíte jakou? Záleží na tom, co si od své dovolené slibujete. Pro mnohé je lákavou možností ostrov Korfu.

Co byste měli vědět o Korfu?

S ostrovem Korfu se můžete také setkat pod názvem Kérkyra. Jde o největší řecký ostrov, který najdete nejseverněji. Dostat se sem můžete trajektem z italského přístavu Brindisi. Korfu se rozkládá na rozhraní Jónského a Jaderského moře. Jeho rozloha činí 592,877 km² a žije zde přes 107 000 obyvatel. Pokračování článku »

  • Share/Bookmark

Navštivte 5 kontinentů v jednom - na Gran Canarii

Vložil/a admin ~ dne 1. 11. 2010

Dunas Maspalomas by Martin Lukac

Dunas Maspalomas by Martin Lukac

V minulém článku jsme se podívali o kousek západněji od Evropy, a nyní své cesty nasměřujeme ještě více jižněji, na ostrov Gran Canaria, často přezdívaný ostrovem 5 kontinentů. Najdete zde totiž poušť, hory, jezera ale moderní letoviska s nákupními možnostmi a nekonečnými plážemi. Ostrov Gran Canaria zaujímá plochu o velikosti 1 560 kilometrů čtverečních a představuje třetí největší ostrov Kanárského souostroví. Nachází se v atlantské oblasti, která se nazývá Makaronésie. Ostrov je ve vzdálenosti 210 kilometrů od nejbližšího bodu západního pobřeží Afriky. Pokračování článku »

  • Share/Bookmark

Prodlužte si léto na ostrově květin, Madeiře

Vložil/a admin ~ dne 25. 10. 2010

Madeira, CC by alcaide, Flickr.com

Madeira, CC by alcaide, Flickr.com

Madeira má mnoho přezdívek, kromě Madeiry jako „Ostrova květin“, se setkáte s názvy jako „Perla Atlantiku“ či „Zelený ráj“. Jedná se o malý ostrov, který měří jen 22 kilometrů na šířku a délka činí 57 kilometrů. Díky hornatému vnitrozemí na vás bude ostrov působit spíše divoce. Na Madeiře si po celý rok užijete příjemného subtropického podnebí, což je důvod, proč se sem lidé vydávají zejména v zimě. Užívejte si hřejivých paprsků slunce v období, kdy u nás jsou první mrazíky. Na ostrově najdete hned několik světů najednou, i přes jeho malou plochu. Pokračování článku »

  • Share/Bookmark

Rhodos, divy světa na dosah

Vložil/a admin ~ dne 8. 9. 2010

CC by bazylek, Flickr.com

CC by bazylek, Flickr.com

V minulém týdnu jsme Vám představili největší řecký ostrov – Krétu. Nyní nadchází čas na další, z nejvýznamnějších řeckých ostrovů – Rhodos. Rhodos je velice oblíbený ostrov situovaný v Egejském moři. Jedná se o největší z Dodekanéských ostrovů. Rhodos se rozprostírá v jihovýchodní části archipelágu u pobřeží Malé Asie. Hlavním městem je Rhodos, kde žije asi šedesát tisíc obyvatel. Rhodos je ostrov slunce, který je pro turisty jednoduše dar. Jedná se také o ostrov růží a nachází se zde i jeden ze sedmi divů světa, a to kolos Rhodský. Pokračování článku »

  • Share/Bookmark