Letecký seriál V. Letiště Frankfurt a Berlín

Vložil/a admin ~ dne 21. 10. 2010

Letiště Frankfurt, Zdroj: Wikipedia Commons

Letiště Frankfurt, Zdroj: Wikipedia Commons

V dalším díle Leteckého seriálu o nízkonákladových letech a letištích v evropských městech se podíváme, již podruhé, do Německa, tentokrát na letiště do Frankfurtu nad Mohanem a dvě nejvýznamnější berlínská letiště: Berlín Tegel a Berlín Schönefeld. Všechna letiště, která popíšeme v tomto díle Leteckého seriálu jsou hojně využívána jak pro nízkonákladové lety, tak pro charterové lety cestovních kanceláří, a tudíž jsou čím dál více využívána čechy pro přepravu do vzdálených letovisek na dovolenou s německými cestovními kancelářemi. Pokračování článku »

  • Share/Bookmark

Letecký seriál IV. Blízká německá letiště

Vložil/a admin ~ dne 2. 9. 2010

CC by herbstkind, Flickr.com

CC by herbstkind, Flickr.com

V dalším díle našeho Leteckého seriálu si představíme letiště blízká českým hranicím, a tedy často využívaná čechy pro dopravu nejen na dovolenou s německými cestovními kancelářemi, ale i na prodloužený eurovíkend či dlouhé cesty za oceán. Prvně se podíváme na letiště Mnichov, následovat budou Norimbert, Lipsko, Drážďany a Erfurt. Zaměříme se kromě základního popisku i na dopravu z České republiky. V příštím díle se podíváme na hlavní německá letiště, sice Frankfurt a Berlín.

Pokračování článku »

  • Share/Bookmark

Letecký seriál III. Londýnská TOP 5 letiště

Vložil/a admin ~ dne 23. 8. 2010

Zdroj: Wikimedia Commons

Zdroj: Wikimedia Commons

V dalším díle našeho seriálu o evropských letištích a nízkonákladovém létání se podíváme do Londýna. Pohled to nebude krátký a jednoduchý, neboť v Londýně najdete hned 6 letišť, která jsou využívaná k mezinárodní přepravě. Prostřednictvím našeho článku budete moci nahlédnout do 5 z nich a možná si vybrat, kterého letiště využijete při své cestě do Londýna. Letiště tentokrát “prolétneme” dle jejich významnosti nejen pro Londýn ale celou Velkou Británii. Kromě letiště Heathrow se podíváme na letiště Gatwick,  Stansted,  London City a Luton. Pokračování článku »

  • Share/Bookmark

Letecký seriál II. Pařížská letiště

Vložil/a admin ~ dne 5. 8. 2010

CC by Jan van der Crabben, Wikimedia commons

CC by Jan van der Crabben, Wikimedia

Dalším dílem našeho seriálu o nízkonákladovém létání a evropských letištích pokračujeme jedním z nejvíce atraktivních a nejvíce navštěvovaných evropských měst Paříží. V Paříži najdete celkem 3 letiště z nichž všechny jsou využívány pro nízkonákladové létání. Z České republiky se však zatím dostanete pouze na 2. Začneme proto těmito dvěmi. Pokračování článku »

  • Share/Bookmark

Letecký seriál I. Praha Ruzyně

Vložil/a admin ~ dne 27. 7. 2010

Foto: Prg.aero

Foto: Prg.aero

Poznávej.eu, v současné době nejrozsáhlejší český portál s průvodci po evropských městech se rozhodl připravit seriál o nízkonákladovém létaní a jednotlivých evropských letištích, na které se nízkonákladově dostanete. A jakým jiným letištěm začít než tím Pražským..

Pro letiště Praha Ruzyně se používá mezinárodní zkratka PRG a jedná se o nejvýznamnější letiště v České Republice. Nachází se přibližně 10 km od Hlavního města Prahy a najdete zde 2 terminály Pokračování článku »

  • Share/Bookmark