Letecký seriál V. Letiště Frankfurt a Berlín

Letiště Frankfurt, Zdroj: Wikipedia Commons
Letiště Frankfurt, Zdroj: Wikipedia Commons

V dalším díle Leteckého seriálu o nízkonákladových letech a letištích v evropských městech se podíváme, již podruhé, do Německa, tentokrát na letiště do Frankfurtu nad Mohanem a dvě nejvýznamnější berlínská letiště: Berlín Tegel a Berlín Schönefeld. Všechna letiště, která popíšeme v tomto díle Leteckého seriálu jsou hojně využívána jak pro nízkonákladové lety, tak pro charterové lety cestovních kanceláří, a tudíž jsou čím dál více využívána čechy pro přepravu do vzdálených letovisek na dovolenou s německými cestovními kancelářemi. Pokračování textu Letecký seriál V. Letiště Frankfurt a Berlín

Máte rádi pivo? Hurá na Octoberfest..

CC by trentstrohm, Flickr.com
CC by trentstrohm, Flickr.com

Bezpochyby nejslavnější pivní festival se koná v Mnichově. Jedná se o Oktoberfest, na který se vydává miliony návštěvníků ročně. Festival je šestnáctidenní a slaví bavorské pivo. Každoročně se stává tradičním rituálem pro všechny, nejen mladé, Evropany, kteří mají rádi pivo. Přitahuje celou řadu turistů a to nejen kvůli pivu. Užijete si spoustu zábavy, atrakcí a hudebních programů. Historie Oktoberfestu sahá až do 12. října 1810, kdy se shlukly davy lidí na louce ve městě, aby oslavily svatbu prince Ludwiga Bavorského s princeznou Therese Sachsen-Hildburghausen. Následně se pak stala tato slavnost každoroční poutí. Pokračování textu Máte rádi pivo? Hurá na Octoberfest..

Letecký seriál IV. Blízká německá letiště

CC by herbstkind, Flickr.com
CC by herbstkind, Flickr.com

V dalším díle našeho Leteckého seriálu si představíme letiště blízká českým hranicím, a tedy často využívaná čechy pro dopravu nejen na dovolenou s německými cestovními kancelářemi, ale i na prodloužený eurovíkend či dlouhé cesty za oceán. Prvně se podíváme na letiště Mnichov, následovat budou Norimbert, Lipsko, Drážďany a Erfurt. Zaměříme se kromě základního popisku i na dopravu z České republiky. V příštím díle se podíváme na hlavní německá letiště, sice Frankfurt a Berlín.

Pokračování textu Letecký seriál IV. Blízká německá letiště

Porúří se stane kulturním městem Evropy pro rok 2010

Zeche Nordstern Gelsenkirchen, © Foto/Grafik: THS Wohnen GmbH
Zeche Nordstern Gelsenkirchen, © Foto: THS Wohnen GmbH

Pod oficiálním názvem „RUHR.2010, Essen pro  Porúří“ se poprvé prezentuje společně celý region 53 měst v Porúří jako kulturní středobod Evropy. Tento poměrně neznámý kulturní region bude prezentovat kulturu a umění pod mottem „Kultura skrze změnu, změna skrze kulturu.“

Na návštěvníky čeká 200 muzeí, 100 kulturních center, 100 koncertních sálů, 120 divadel, 250 festivalů a slavností, 3.500 industriálních památek a 3 obrovské muzikálové haly.

Program se bude odvíjet podle tří hlavních témat: Mýtus, Metropole a Evropa. Tyto témata budou protínat šest různých úrovní programu: výtvarné umění, divadlo, hudba, řeč, kreativní průmysl a slavnosti.

Slavnostní otevření hlavního města kultury se bude konat 9. a 10. ledna 2010 na půdě „Zollvereinu“ v Essenu, který je zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO. Zahájení po tříleté fázi příprav bude provázet obrovský ohňostroj a jsou očekávány tisíce návštěvníků.

Více informací:
http://www.germany.travel
http://www.essen-fuer-das-ruhrgebiet.ruhr2010.de/
http://www.ruhr-tourismus.de/home.html

Podzim na německých statcích

Německé statky, Foto: AHK CZ
Německé statky, Foto: AHK DE

Vychutnejte si pár podzimních dní na některém z německých statků. Níže Vám dáme pár tipů kde se nejen výborně najíte, ale také načerpáte tu pravou venkovskou atmosféru.

Kde bydlet a jíst bio na Rujaně

Prostý život a klid v přírodě – to je to, co rekreanti hledají na Rujaně. Některá zařízení na ostrově doplňují zážitek z přírody kulinářskými požitky. Například „Naturparadis Teutenberg“ zve ve dnech 23. až 25. října 2009 na Jablečnou slavnost. Určování druhů pomology (znalci ovoce), grilované pochoutky i bioovoce přímo ze stromu a jablečný punč zaručují zajímavě strávený den v romantickém stoletém ovocném sadu – nejstarší zahradě na ostrově, která byla provozována jako živnost, a v níž jsou pěstovány různé druhy jabloní. Pokračování textu Podzim na německých statcích