Kypr v lednu..

.. u moře jaro, na horách zima..

To je typický obrázek ledna na Kypru, který ideální destinací chcete-li si užít předčasně jara
a zároveň si užít oblíbené zimní sporty. Největší lyžařskou oblastí je pohoří Troodos, jehož nejvyšším vrcholem je Chionistra. Toto tradiční jméno pro Mount Olympus znamená „sněhem pokrytý“. Na jeho svazích jsou celkem čtyři hlavní sjezdovky – na jižním svahu Sun Valley 1 neboli Afrodita je vhodná pro začátečníky, Sun Valley 2 –Hermes- pro mírně pokročilé. Severní svahy nabízejí dvě sjezdovky pro zkušené lyžaře – Dia a Heru. Kyperský lyžařský klub zde provozuje šest vleků v alpské kvalitě v rozsahu 100- 500 metrů. Ani běžkaři nepřijdou na Kypru zkrátka, 2 okruhy na jižních svazích , čtyřkilometrový a osmikilometrový, nabízejí nádherné výhledy do okolní krajiny. V plánu je i vybudování snowboardového parku. Samozřejmostí je i nabízený servis, protože lyže můžete nechat doma – veškeré vybavení si můžete vypůjčit v lyžařském centru v Sun Valley, kde vám zajistí i instruktory či horské vůdce.

A jak je u moře? Pokračování textu Kypr v lednu..

Vánoční trhy I…

Vánoční trhy ve Vídni
Vánoční trhy ve Vídni, Autor: Lukac.cz

..aneb jak se odreagovat v Rakousku v předvánočním čase.

Přemýšlíte už nad tím, jaké dárky nakoupíte svým blízkým na Vánoce? Zajeďte si pro inspiraci, nebo se jen odregovat, na některý z Vánočních trhů v nádherných rakouských městech. V tomto článku najdete pár tipů kam se v Rakousku vypravit za pravou Vánoční atmosférou.

Opomeneme-li trhy pořádané každý rok hlavním městem Prahou, zřejmě nejaktraktivnější a čechy nejvíce navštěvované, jsou vánoční trhy v rakouských městech. Nejprve se podíváme na vánoční trhy ve Vídni. Pokračování textu Vánoční trhy I…