Dubrovník, perla Jadranu

Vložil/a admin ~ dne 2. 8. 2010

Foto: Wikimedia Commons

Foto: Wikimedia Commons

Dubrovník je chorvatským přístavním městem, jež se rozprostírá na jihu Dalmácie na úpatí vápencového pohoří. Nabízí jedinečnou subtropickou vegetaci, která je kombinována umělecky a historicky unikátními stavbami. Město obývá více jak čtyřicet tisíc obyvatel a většina z nich se hlásí k příslušnosti chorvatské. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších turistických center Jaderského moře. Mnohdy je Dubrovník přezdíván jako „perla Jadranu“. Vězte, že jeho návštěvou rozhodně neprohloupíte. Pokračování článku »

  • Share/Bookmark

Malinska, aneb Chorvatské kuturní léto

Vložil/a admin ~ dne 24. 6. 2010

CC by belsim, flickr.com

CC by belsim, flickr.com

Malinska je velmi oblíbené turistické letovisko, které se rozprostírá na západním pobřeží ostrova Krk. Ostrov je s pevninou spojený mostem, takže dostat se na něj není žádný problém. Malinska se nachází asi třináct kilometrů od města Krk, a to v malebném zálivu bohatém na zeleň. Tato destinace se může chlubit také krásnými plážemi se zlatavým pískem. Kromě soukromých domů se zde také nachází hotely, kempy, prázdninové vily dominující bazény a pro turisty jsou v nabídce také penziony. První zmínky o Malinska jsou dochovány z patnáctého století. Nachází se zde tři turistické pláže, které se mohou chlubit upraveností a jsou vhodné pro opalování i koupání. Břeh lemuje promenáda, která se nazývá Rajská cesta.

Tato oblast je proslulá také díky akci zvané „Kulturní léto.“ Toto léto je zde zahájeno 15. června 2010 a konec se datuje k 30. srpnu 2010. Pokračování článku »

  • Share/Bookmark