Cestujeme a jíme v Belgii..

Antverpy, CC by adamskev, Flickr.com
Antverpy, CC by adamskev, Flickr.com

Belgie neboli Belgické království se rozprostírá v západní Evropě a návštěvníkům může nabídnout celou řadu krásných míst. V tomto článku se mírně vzdálíme od Bruselu do dalších významných měst, kterými jsou Antverpy, Gent a Bruggy. A čím jiným přiblížit Belgii více než gastronomií? V poslední části článku se zaměříme na gastronomii, která je velmi rozmanitá a vyhlášená. Nejdříve si tedy představíme Antverpy neboli Antwerpen, které jsou díky svému počtu obyvatelů druhým největším městem v Belgii. Pokračování textu Cestujeme a jíme v Belgii..

Večerní sýrový trh v Holandsku

Zdroj: Holandsko.cz
Zdroj: Holandsko.cz

Sýry jsou v Holandsku velmi populární, o čemž svědčí i akce, kterou tato země chystá. Nabízíme vám jedinečnou možnost navštívit večerní sýrový trh, jenž se koná 7. srpna 2010 od 21:00 do 23:00 hodin. Sýry, které obchodníci na trhu prezentují, jsou transportovány tradičním způsobem, a to jak lodí, tak i kočárem, jež je tažený koňmi, což připomíná pradávné období. Vše se odehrává na náměstí, kde můžete zhlédnout farmáře, jak své sýry vykládají na speciální nosítka. Kromě večerního sýrového trhu můžete navštívit pravidelně se konající letní sýrové trhy, a to každou středu od 10:00 do 12:00 hodin.

Vše se odehrává ve městě Edam, což je nizozemské město v provincii Severní Holandsko. Město dalo také název zdejšímu sýru Edam, který v češtině překládáme jako Eidam. Pokračování textu Večerní sýrový trh v Holandsku