Rhodos, divy světa na dosah

Vložil/a admin ~ dne 8. 9. 2010

CC by bazylek, Flickr.com

CC by bazylek, Flickr.com

V minulém týdnu jsme Vám představili největší řecký ostrov – Krétu. Nyní nadchází čas na další, z nejvýznamnějších řeckých ostrovů – Rhodos. Rhodos je velice oblíbený ostrov situovaný v Egejském moři. Jedná se o největší z Dodekanéských ostrovů. Rhodos se rozprostírá v jihovýchodní části archipelágu u pobřeží Malé Asie. Hlavním městem je Rhodos, kde žije asi šedesát tisíc obyvatel. Rhodos je ostrov slunce, který je pro turisty jednoduše dar. Jedná se také o ostrov růží a nachází se zde i jeden ze sedmi divů světa, a to kolos Rhodský. Pokračování článku »

  • Share/Bookmark

Kréta, místo zrození Dia

Vložil/a admin ~ dne 31. 8. 2010

CC by wolfgangstaudt, Flickr.com

CC by wolfgangstaudt, Flickr.com

Zavítejte na ostrov zrození Dia, i Vy si zde budete připadat jako v ráji na zemi. Kréta je jeden z nejznámějších ostrovů ve Středozemním moři a zároveň největší ostrov Řecka a Podle mýtů se jedná právě o místo zrození Dia – vládce olympijských bohů. Hlavním městem je Iraklion neboli Heraklion a mezi další turisticky významná města patří Chania, Rethymnon a Ágios Nikólaos a svou by se mohl rovnat Severočeskému kraji. Kréta je nejjižněji položeným ostrovem ve Středozemním moři a ročně sem zavítá statisíce turistů. Pokračování článku »

  • Share/Bookmark

Na Ibizu nejen za nočním životem

Vložil/a admin ~ dne 19. 8. 2010

Zdroj: Wikimedia Commons

Zdroj: Wikimedia Commons

Ibiza je proslulá svým nočním životem, diskotékami a všudypřítomnou zábavou. To však není to jediné, co Vás na Ibize čeká. Tešit se můžete na zlaté pláže, luxusní hotely či nákupní možnosti nebo koupání. A čím, že vůbec Ibiza je? Ibiza je španělský ostrov, který je součástí Baleárského souostroví. Rozprostírá se v západní části Středozemního moře a jedná se o jedno z nejvýznamnějších středisek turistického ruchu. Hlavním městem a zároveň největším městem je Eivissa (Ibiza). Pokračování článku »

  • Share/Bookmark

Palma de Mallorca, slunce, moře i památky v jednom

Vložil/a admin ~ dne 9. 8. 2010

Katedrála v Palmě de Mallorca

Katedrála v Palmě de Mallorca

Máte rádi léto, zábavu, moře a nádherné památky? Pak jste narazili na ten správný článek. Nenašel by se snad nikdo, kdo ještě nikdy neslyšel o baleárském ostrově Mallorca. Statísíce čechů zde již dokonce byli, ale jen nevelká část si kousek po kousku prohlédla nádherné hlavní město Palma de Mallorca. Palma de Mallorca je nejen nejvýznamějším přístavem, ale také hlavním městem ostrova Mallorca ve Středozemním moři. Pokračování článku »

  • Share/Bookmark

Dubrovník, perla Jadranu

Vložil/a admin ~ dne 2. 8. 2010

Foto: Wikimedia Commons

Foto: Wikimedia Commons

Dubrovník je chorvatským přístavním městem, jež se rozprostírá na jihu Dalmácie na úpatí vápencového pohoří. Nabízí jedinečnou subtropickou vegetaci, která je kombinována umělecky a historicky unikátními stavbami. Město obývá více jak čtyřicet tisíc obyvatel a většina z nich se hlásí k příslušnosti chorvatské. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších turistických center Jaderského moře. Mnohdy je Dubrovník přezdíván jako „perla Jadranu“. Vězte, že jeho návštěvou rozhodně neprohloupíte. Pokračování článku »

  • Share/Bookmark