Dovolená na Korfu? Dostupnost a kvalita.

Nejfotogeničtější motiv ostrova Korfu.
Nejfotogeničtější motiv ostrova Korfu.

Chcete poznat nějakou novou destinaci? Nevíte jakou? Záleží na tom, co si od své dovolené slibujete. Pro mnohé je lákavou možností ostrov Korfu.

Co byste měli vědět o Korfu?

S ostrovem Korfu se můžete také setkat pod názvem Kérkyra. Jde o největší řecký ostrov, který najdete nejseverněji. Dostat se sem můžete trajektem z italského přístavu Brindisi. Korfu se rozkládá na rozhraní Jónského a Jaderského moře. Jeho rozloha činí 592,877 km² a žije zde přes 107 000 obyvatel. Hlavní měnou na ostrově Korfu je euro a setkáte se zde s časový posun oproti České republice + 1 hodina.

Co vám nabízí ostrov Korfu?

Ostrov potěší především milovníky přírody. Je zde hodně zeleně a mnozí považují Korfu za jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě. Najdete tu mnoho druhů rostlin. Západní část ostrova je hornatá a svažuje se ke Korissionskému jezeru. Chcete-li si co nejvíce užít sluníčka, vypravte se spíše na jih ostrova.
Potěší vás tu i nádherné pláže. Pobřeží Korfu je dlouhé více než 200 km. Pláže jsou různé – písečné i oblázkové. Většina pláží je snadno dostupná, jiné jsou lemované strmými skálami.

Nejproslulejší pláž na ostrově najdete v městečku Sidari. Směřuje sem každoročně mnoho turistů. V letovisku Roda se nachází nejdelší pláž na Korfu. Výhodou je mírný sestup do vody, což ocení především rodiny s dětmi. Na plážích si můžete užívat typické radovánky spojené se sluněním a koupáním v moři. Na Korfu jsou také ideální podmínky pro šnorchlování a potápění se.

Chcete poznat i památky ostrova? Zamiřte do hlavního města, které rovněž nese název Korfu. Jeho část je zapsaná na listině světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlédnout si tu můžete benátskou architekturu, ale také mnoho neoklasických domů a kostelů, které jsou převážně pravoslavné. Jednou z nejzajímavějších památek tu je chrám sv. Spiridona, v němž se nachází kromě jiného ostatky patrona ostrova.

Do hlavního města vyjeďte i v případě, že si chcete domů přivézt nějaký suvenýr. Je tu mnoho obchodů a budete tu mít velký výběr. Najdete tu suvenýry všeho druhu. Nejtypičtějším suvenýrem je kumquat. Turisté si také vozí domů výrobky z olivového dřeva, víno, koření či zdejší sladkosti. Určitě bude zajímavou památkou na zdejší pobyt také ikona patrona ostrova svatého Spiridona.

A jak po ostrově cestovat? Autobusovou dopravu tu zajišťuje dopravní společnost K.T.E.L. Provozuje tu linky po hlavní městě, ale i dálkové linky po celém ostrově. Pokud bydlíte daleko od hlavního města, budete se autobusem dopravovat složitěji. Lepší bude půjčit si auto či motorku. Při vašich výletech si dejte pozor na úzké a klikaté cesty, které jsou především ve vnitrozemí. Na ostrov Korfu se nemusíte bát cestovat ani na vlastní pěst. Místní obyvatelé, provozovatelé restaurací i hotelů jsou na české turisty zvyklí a často se s Vámi domluví i lámanou češtinou. Chcete-li si vybrat ubytování z dostatečné nabídky kapacit, doporučujeme rezervovat ubytování v dostatečném předstihu.