Nákupy v Paříži

Ovoce, zeleninu, sýry a mořské plody je nejvýhodnější nakupovat na trhu, protože je to zde levnější než v samoobsluze. Na trhu je zelenina či ovoce také čerstvá. Prodavači vám také dají spoustu věcí první ochutnat, než si něco koupíte. Trhy najdete především na předměstí, ale také je můžete navštívit v centru Paříže. Jeden trh je situovaný blízko náměstí Place de la Bastille v ulici Boulevard Richard-Lenoir. Levnou zeleninu, ovoce a sýry seženete na trhu Marché d’Aligre nacházející se na náměstí Place Aligre.

Oblečení v Paříži nakoupíte téměř za identické ceny jako v České republice. Můžete navštívit obchodní domy nacházející se nedaleko bulváru Rue de Rivoli. Najdete zde všechny značky obchodů, na které si jen vzpomenete, například Etam, Eram, Zara, H&M a mnoho dalších. Najdete zde i českou firmu Baťa. Další nákupní zóna je Les Halles a mnoho lidí také nakupuje na Défense. Za zmínku jistě stojí velké obchodní domy, jako je Galerie Lafayette a La Samanritaine.

Obchodní domy v Paříži

Paris Look
Obchodní dům Paris Look je situovaný v bulváru Haussmann. Obchod je jeden z nejvýznamnějších v Paříži. Můžete zde nakupovat oblečení, parfémy, kosmetiku, kabelky a další příslušenství. Paris Look nabízí značkové zboží. Obchodní dům má rozlohu 800 m2. Máte zde také velký výběr hodinek.

Printemps Haussmann
Printemps je jeden z nejznámějších obchodů v Paříži. Mezi jeho charakteristické rysy patří móda, krása a dekorace. Printemps byl založen v roce 1865 a jeho zakladatelem je Jules Jaluzot, jehož přání bylo vybudovat moderní obchod. Průčelí a kopule byla postavena ve 20. letech a dnes se řadí mezi historické památky Paříže.

Obchod se rozkládá na ploše 44 000 m2 a zaměřuje se na módu, krásu a sen. Obchodní dům se skládá ze tří budov, které mají dohromady 25 poschodí. Prodává se zde více než 300 zboží exkluzivních značek. Vyhlídková terasa nabízí pohled na celou Paříž. Printemps přináší nové směry módy. V roce 2001 otevřel Printemps klenoty a v roce 2006 bylo jedno patro zaměřeno na obuv. Printemps vlastní také 7 restaurací, kde vaří mezinárodní kuchyni. Dále se můžete občerstvit v kavárnách. Máte možnost využít mnoho slev, které bývají hlavně po Vánocích, nebo na přelomu června a července. Otevřeno je od pondělí do soboty a to od 9:35 do 20:00. Ve čtvrtek je otevřeno až do 22:00.

Galerie Lafayette
Slavný pařížský obchodní dům nabízí zboží slavných značek, například Christian Lacroix, Jean Paul Gaultier či Chanel. Na jedné straně galerie jsou pořádány výstavy, které jsou zaměřené na módu. Určitě si zde vybere každý.

Galerie Lafayette je jediný obchodní dům, kde je mnoho značkového zboží pod jednou střechou. Mezi značky patří Armani, Chanel, John Galliano, Jean Paul Gaultier, Christican Lacroix, Sonia Rykiel, Thierry Mugler a mnoho dalších. Patra jsou rozdělena na jednotlivé sekce, například ženská módy. Jsou zde také dvě restaurace le Bar Rouge a le Chêne Vert. Lacině můžete nakoupit každý pátek od Velikonoc do října. Otevřeno je od pondělí do soboty. Otevírací doba je od 9:30 do 20:00 a ve čtvrtek je otevřeno až do 21:00.

Bleší trhy

Mimo obchodní domy můžete nakupovat i na bleších trzích a hlavně nezapomeňte na to, že s vámi budou chtít prodavači smlouvat.

Marché aux puces de St. Ouen
Marché aux puces de St. Ouen je největší bleší trh nejen v Paříži, ale na celém světě. Koná se každou sobotu, neděli a pondělí a většinou v odpoledních hodinách.

Marcé aux puces de la Porte de Vanves
Na tento bleší trh se vydejte buď v sobotu, nebo v neděli. Na bleší trh se dostanete z metra ve stanici Porte de Vanves, dále se vydáte ulicemi Avuenue Marc Sangnier a Avuenue Georges-Lafanestre.