Okolí Verony

Nejen samotná Verona, ale i blízké okolí nabízí malebné pohledy na památky a přírodní zajímavosti. Máte možnost se vydat k největšímu italskému jezeru Lago di Garda, které se nachází mezi Alpami a Pádskou nížinou. Jezero dominuje délkou 51 kilometrů a šířkou 17 kilometrů. Určitá část jezera je ledovcového původu, přičemž to dobře poznáte podle ledovcové moreny neboli údolí po ústupu ledovce. Na severu je jezero obklopeno horami tyčící se do výšky dvou tisíc metrů a jižní strana je spíše s nížinami a nižšími pahorky. Jezero Lago di Garda je jedno z nejvýznamnějších turistických míst v Itálii, každoročně zde zavítá sta tisíce turistů, kteří se chtějí kochat pohledem na jedinečné jezero. Dále se můžete z Verony vydat do malebného města, které se nachází jižně od jezera Lago di Garda. Je zajímavé tím, že bylo vybudováno na termálních pramenech Boiola, které byli vhodné k léčení různých nemocí. Udělejte si zde procházku podél pobřežní promenády a navštivte živé uličky s mnoha obchůdky. Také je zde ke zhlédnutí hrad pocházející z roku 1259.

Nejseverněji od jezera se rozprostírá městečko Riva del Garda, které má krásné centrum s promenádou kolem břehu. Z města si lidé vychvalují nádherný pohled na mohutná skaliska a také okolní hory. Riva Del Garda za návštěvu jistě stojí. Z Verony se můžete vydat také do renesančního města Vicenza, které se rozprostírá ve vzdálenosti 50 kilometrů. Toto místo je pro milovníky renesanční architektury Andera Palladia. Vicenzu obývá asi sto deset tisíc lidí a je ve světě známá svou architekturou, která je bohatá a město díky ní stále kvetoucí. Nabízí svým návštěvníkům mnoho obchodů a také návštěvu elegantních kaváren. Působil zde významný architekt Andera Palladia, který zde postavil celou řadu paláců a různých staveb. Také zde stojí vily okolo Vicenzy. V tomto městě stojí jistě za návštěvu jedna nejslavnější stavba ve městě – vile La Rotonda. Stavba skvěle zapadá do svého okolí a pohled na ni je jedinečný. Dále můžete navštívit Palazzo dela Ragione či Loggia del Capitaniato. Velmi oblíbené je také divadlo Teatro Olimpico.

Starobylé univerzitní město Padova je vzdálené 80 km od Verony. Jestliže patříte mezi milovníky umění, neměli byste návštěvu tohoto města opomíjet. Město existovalo již ve starověku a svůj vrchol prožívala během 12. a 13. století. Bohatá historie zde zanechala celou řadu památek, mezi které patří bazilika di Sant’Antonio, která je postavená z cihel v kombinaci byzantského, benátského, románského a také gotického slohu. Navštívit můžete i Palazzo della Ragione, kapli Scrovegni či náměstí Prato della Valle. Tak neváhejte a navštivte také blízké okolí Verony, nebudete litovat.