Doprava ve Veroně

Samozřejmě budete chtít procestovat celou Veronu, když už se sem vydáte. My vám dáme pár rad, které se týkají cestování po Veroně. Můžete tedy využít služby veřejné dopravy. Historické centrum Verony je velmi kompaktní a několik památek jsou snadno pěšky dostupné, a proto mnoho návštěvníků Verony chodí po památkách spíše pěšky. Přestože je systém veřejné dopravy ve městě velmi dobrý. Veřejnou dopravu poskytuje firma Azienda Mobilita e Trasporti di Verona. Provozuje zde více síť více jak dvaceti autobusových linek, které jsou často spolehlivé v celé Veroně. K dispozici jsou denní autobusové jízdenky. AMT autobusy jsou charakteristické modrou barvou, zatímco regionální autobusy provozující firmou Azienda Provinciale Transporti Verona jsou oranžové.

Další způsob, jak se pohybovat po Veroně, jsou taxíky. Množství taxíků budete potkávat po celém městě, dále je potkáte i na nádraží a mají i stanoviště na náměstí Piazza Bra. Ve Veroně je situováno mnoho půjčoven aut. Provozuje je mnoho společností. Díky tomu, že si auto půjčíte, nemusíte být závislý na čase a procestujete si Veronu dle vlastního uvážení. Půjčování aut poskytují firmy Alamo, Avis, Europcar či Hertz. Tyto půjčovny jsou nejznámější a zároveň i nejvíce spolehlivé.

Milovníci sportu nepřijdou zkrátka. Pokud se vám tedy nechce ani pěšky, ale ani autem, můžete si zvolit jiný prostředek, jako je jízdní kolo. Ve Veroně existuje hned několik půjčoven kol, které poskytuje firma El pedale Scaligero. Stanoviště je situováno na náměstí Piazza Bra a je v provozu od dubna do září. Také se můžete vydat během pobytu ve Veroně na cyklistické výlety a exkurze, které pořádá cyklistický klub Amici della Bicicletta di Verona.

Tak neváhejte a vyberte si svůj způsob přepravy. Můžete je i zkombinovat, takže vyzkoušíte všechno. Záleží pouze na vás, jak si naplánujete putování po velmi oblíbeném městě Verona. Památky vám budou vždy na dosah ruky.