Nákupy ve Veroně

Nakupování ve Veroně je poměrně snadné, protože se obchody soustřeďují do hlavní nákupní oblasti, která je velmi navštěvovaná, a to hlavně turisty. Jedná se o dobře dostupnou oblast, kde se nachází i velká luxusní obchodní střediska. Milovníci nakupování se tedy mohou vydat na Via Mazziny, Corso Portoni Borsari, Via Roma, Via Cappello, Piazza Erbe či do mnoho dalších významných ulic, kde se koncentrují i malé obchůdky. Ve Veroně si snadno nakoupíte oblečení, obuv, ale také hudební desky, CD či DVD. Svou oblíbenost si získaly i stánky a obchody se suvenýry, kde nakupují turisté, aby domů nepřijeli s prázdnou. Ženy se jistě vydají do luxusních prodejen parfémů či oblečení všech světových značek. Vše je situováno kolem centrální oblasti Verony.

Jestliže máte možnost utratit peníze, zakupte si zboží světoznámých značek, jako je Prada, Dolce & Gabbana, Gucci a mnoho dalších. Udělejte si procházku kolem hlavní ulice a najděte vám cenově dostupné obchody. Zaručujeme vám, že se zde uspokojí každý. Jestliže hledáte CD, DVD či knihy v italštině, angličtině, francouzštině, španělštině, cestovní průvodce, počítačové hry, mobilní telefony a fotoaparáty, můžete zavítat do obchodního střediska Fnac ve Via Cappello. To stojí v bezprostřední blízkosti Juliina balkonu. Velmi příjemný obchod s CD a DVD je obchod zvaný „DIschi Volanti“, který se nachází v ulici Fama.

Pokud preferujete spíše velká nákupní centra dominující několika poschodími, budete muset využít automobil či veřejnou dopravu (autobusy), abyste k nim docestovali. V severní části Verony Corso Milano, kam se dostanete po státní silnici na Brescia, se soustřeďují právě tato centra. Po levé straně uvidíte nákupní středisko Grande Mella Shoping Land, které dominuje třemi patry, můžete si odpočinout v restauraci či si užít zábavu v kině. Po pravé straně asi 1 kilometr od Grande Mela najdete Auchan, což je obrovský potravinářský obchod. Na druhé straně města nedaleko vchodu do Autostrada Verona Est najdete další obrovskou nákupní pasáž nesoucí název „Le Corti Venete.“ Tato nákupní centra jsou však v neděli obvykle zavřena s výjimkou prázdnin, ale jinak jsou v ostatní dny otevřena od 9 hodin do 20 hodin. Obchodní střediska jsou velmi navštěvována zejména v pátek odpoledne a v sobotu. Jestliže si chcete vaše nákupy skutečně užít co nejvíce, měli byste se sem vydat spíše během pracovních dnů, kdy obyvatelé Verony tvrdě pracují v zaměstnání.

Ve středu Verony jsou obchody otevřeny i v neděli, ale to záleží pouze na majiteli obchodu. Nenajdete však obchody, které jsou otevřeny každou neděli. Ve střední Veroně je obecně i obědová přestávka mezi 12:30 a 15:30. Některé obchody však tyto přestávky neupřednostňují. Malé obchody s potravinami jsou obvykle zavřeny ve středu odpoledne a ostatní obchody jsou naopak zavřeny v pondělí ráno. U jezera, zejména v létě, jsou obchody otevřeny od 9:30 do 20:00, avšak mnohdy i déle.

Milovníci nakupování se mají ve Veroně skutečně na co těšit.