Noční život ve Veroně

Ten, kdo řekl, že ve Veroně neexistuje žádný noční život, se velmi zmýlil. Jak slunce začne zapadat, probouzí se noční podniky a párty začíná. Ve Veroně najdete bary a kluby, a to jak v centru města, tak i na jeho samotném okraji. Nejpopulárnější jsou ty, které se nachází v historickém centru města.

Jednou z nejvíce navštěvovaných kaváren ve Veroně je Caffe delle Erbe, která je známá také jako Mazzanti. Snadno najdete trendy kavárnu v Piazza delle Erbe v bezprostřední blízkosti římského fóra. Vychutnejte si skvělé jídlo a pití a také živou hudbu, která zde příležitostně hraje od úterý do neděle v hodinách 7:30 až do dvou hodin do rána. Pokud máte v plánu navštívit kavárnu Caffe delle Erbe, ujistěte se, že jste si oblékli své nejlepší šaty, protože většina klientely patří k luxusnějším vrstvám.

Nedaleko starověké římské Capitol se nachází velmi oblíbený bar zvaný Campidoglio, který je plný historie. Během večerů, a to zejména v létě, má Campidoglio tendenci míchat hudbu vzhledem k četným návštěvníkům. Můžete si vychutnat aperitivy a je otevřený do dvou do rána téměř každý den, kromě pondělí. Jestliže chcete prostornější servítky, přijďte na Vecia Veronetta. Jedná se o dvoupodlažní bar, který se nachází v ulici Via Scrimiari a je otevřen pro své návštěvníky až do čtyř do rána. Pivo není jediným nápojem, který se nachází na nápojovém lístku. V baru se míchají i ostatní nápoje, prodává se zde pizza, sendviče a piadine.

Dalším známým střediskem, kde se pije, je Rivamancina. Je také známý pod názvem Paolino. Tento koktejl bar je velmi oblíbený díky své jedinečné velkolepé výzdobě. Moderní díla jsou zobrazena a změněna na měsíční bázi. Štamgasti sem chodí pít pivo a vy si můžete dát všechny druhy koktejlů. Poznáte příchutě, jaké jste doposud neznali, to vám zaručujeme.

Vychutnejte si také šálek nebo dva z nejlepší kávy ve Veroně, a to v kavárně Caffe Tubino, která se nachází v Corso Portoni Borsari. I když kavárna není nikterak prostorná, máte na výběr z více jak 120 druhů kávy a sladkostí. Tato kavárna není sice centrem nočního života, ale je k dispozici návštěvníkům od 18:00 do 24:00 hodin. Jestliže milujete krásné výhledy, pak Bar al Ponte je pravé místo pro vás. Budete mít panoramatický výhled na řeku Adige a také na římské divadlo. Bar al Ponte je vhodný pro páry, kteří chtějí strávit romantický večer.

Také mimo centrum města najdete například Ca Lupa, což je zařízení, které nabízí dobrou hudbu a také jídlo. Nachází se ve větší vzdálenosti od obytných oblastí. Ca Lupa je ideálním místem pro lidi, kteří milují trochu hluku. Léto je skvělým obdobím pro jeho návštěvu, můžete sedět jak venku, tak si i užívat noci.

Verona nemá nedostatek nočních klubů. Alter Ego je populární po celé Evropě díky modernímu hot spotu. Přestože není klub nikterak rozsáhlý, DJs a jejich hudba vám dovolí protančit celou noc. Třešničkou na dortu jsou barmani, kteří vám vykouzlí dokonalý koktejl. Starodávným nočním klubem by se dal nazvat Berfi to. Tento menší klub nabízí komerční hudbu. Tak neváhejte a vydejte se do rytmu velkoměsta – tak by se dal nazvat noční život Verony.