Nákupy na Rhodosu

Pokud sháníte pro sebe či své blízké suvenýry, zamiřte do rhodského Starého města, nabídka je zde opravdu velká. Místním hlavním prodejním artiklem jsou šperky, kožené zboží a vzhledem k vysokým teplotám kupodivu také kožichy. Kromě toho převažují levné dárky, jako jsou trička, bytové doplňky a podobně. Je tu také několik prodejců s koberci pocházejících většinou z Turecka a Iránu.

Na velký nákup potravin se můžete vydat na okraj Rhodosu či k hlavní silnici směřující k letišti a do Faliráki, nachází se zde totiž několik obřích supermarketů.

Otevírací doba obchodů

Většina obchodů ve městě Rhodos má otevřeno od 9.00 do 13.00 a od 15.00 do 22.00 či ještě déle.

Trhy na Rhodosu
Trhy na Rhodosu

Co a kde nakoupit?

Keramika
Výroba nejrůznější keramiky má na Rhodosu dlouhou tradici. V minulosti bývaly centry keramiky vesnice Archángelos a Afánda. Dnes v této rhodské tradici pokračuje kolem 30 keramických dílen. Největší výběr nabízí rozlehlé obchody u silnice z Faliráki do Líndu.

Šperky a klenoty
Na Rhodosu se prodává značné množství zlatých a stříbrných šperků. Většina z nich se však na Rhodosu nevyrábí. Jejich punc a udávaná ryzost naštěstí většinou odpovídá skutečnosti. Opravdové klenotnické skvosty od světoznámého athénského klenotníka Illíase Lalaoúnise najdete ve městě Rhodos na adrese Platía Megálou Alexándrou. Krásné stříbrné šperky tvoří ve své dílně ve Starém městě Geórgios Kassiotis.

Reprodukce uměleckých děl
Kopie muzejních replik a ikon z celého Řecka můžete koupit ve státním obchodě ve Starém městě v Rhodosu na náměstí Platiá Sími. Zboží je možné objednávat rovněž z katalogu.

Kožené a kožešinové zboží
Většina nabízené kožené a kožešinové módy vzniká mimo ostrov Rhodos. Je však ještě pár místních dílen a šikovných řemeslníků, jako je Dimítrios Zánnis, který šije také na zakázku. Najdete ho na Platía Ippokrátous 27 – 30. Obchody s kožešinami jsou rozšířené i v Novém městě a ve městě Faliráki.

Mořské houby
Originální dárek či suvenýr z Rhodosu představují mořské houby. K sehnání jsou na tržnicích i v obchodech, a to v nejrůznějších barvách a velikostech. Pocházejí z ostrova Kalímnos a Sími.

Lihoviny
Tradičním pitím na Rhodosu je ouzo, pálenka soúma a různé likéry. Mezi osvědčenou kvalitu patří alkohol z rodinné palírny Sifónios, jejich obchod leží ve Starém městě v Rhodosu na Pithágoras 42.

Víno
Vinohrady na Rhodosu plodí výborné bílé, červené i růžové víno. Ochutnat a koupit ho můžete například ve sklepích vinařské vesnici Émbonas či ve sklepích Triantafillou u silnice Iályssos do Petaloúdes (Údolí motýlů).