Sicílie

Na světě je mnoho lákavých míst, které stojí za to objevovat během vaší letní dovolené. Jedním z nich je i ostrov Sicílie. Co nabízí turistům?

O Sicílii

Sicílie je největším ostrovem ve Středozemním moři. Jde o autonomní oblast Itálie. Rozkládá se na ploše 25 703 km2 a žije zde přes 5 milionů obyvatel. Hlavním městem je Palermo a mluví se tu italštinou a sicilštinou. Nejvyšší horu představuje Etna. Je to sopka. Další aktivní sopkou na ostrově je Stromboli.

Na ostrově kromě pobřeží lákající turisty najdete také čtyři pohoří. Mezi Etnou a Syrakusami je velmi úrodná půda, na které se pěstuje vinná réva. Setkáte se tu s typickým středozemním podnebím vyznačujícím se horkými léty a mírnými krátkými zimami.

Dovolená na Sicílii

Sicílie čím dál více láká turisty z různých evropských zemí na letní dovolenou. Užijete si tu nádherných pláží a čistého moře, ale pokud nejste typem, který by vydržel celou dobu jen u vody, nevadí. Kromě vodních radovánek tu na vás čekají historické památky, ale i krásná příroda.
A kam konkrétně se na Krétě vydat? Pojďme si přiblížit některá tamější letoviska.

Taorminu
Taorminu leží na okraji provincie Catanie. Je tu nádherná krajina a celkově jde o velmi přitažlivé místo.
Oblíbenou pláží je Spiaggia di Spisone. Malebnost pláže dokreslují zdejší palmy. Z dalších pláží si jmenujme Spiaggia di Mazzeo, Spiaggia di Recanati, Spiagiia di Isola Bella atd.
Vydat se tu můžete i za památkami. Zajímavá stavba je Duomo. Jde o dóm ze 13. století, který byl později přestavěn. Z dalších památek si jmenujme klášter Badia Vecchia, Řecké divadlo, Albergo San Domenico, Odeon či Římské lázně.

Palermo
Najdeme ho na severozápadě Sicílie. Je důležitým kulturním a archeologickým střediskem. Prohlédnout si tu můžete katedrálu na Piazza della Cattedrala, Sakristii kanovníků, Novou bránu nacházející se na začátku bulváru Corso Catalafini, Královský palác a mnohé další památky.
Milovníky pláží potěší jejich velký počet. Nejznámější je pláž Spiaggia Mondello di Palermo. Je dlouhá 1,5 km.

Syrakusy
Syrakusy se rozkládá na východním pobřeží Sicílie. Jde o hlavní město stejnojmenné provincie. Nejoblíbenějšími plážemi, na které směřuje nejvíce turistů, jsou Sipaggia Fontane Bianche di Siracusa, Spiaggia Punta Asparano di Siracusa, Penisola della Maddalena di Siracusa atd.

Sciacca
Město Sciacca najdete na jihozápadním pobřeží Sicílie. Je tu mnoho pěkných výhledů a celkově jsou tu příležitosti pro pohodovou dovolenou. Kromě koupání na pláži můžete zkusit zdejší léčivé účinky teplých pramenů.

Chcete-li poznat nějaké pěkné památky, máte možnost. Je jich tu celá řad. Nejvýznamnější je Aragonská zeď z 16. století. Dále tu najdete Palác Steripinto, Kostel Santa Margherita, Duomo atd.

Z dalších letovisek si ještě jmenujme Agrigento, Gela, Ssant´Allesio Siculo, Catania, Noto, Trapani, Cafalu, Mazara del Vallo…