Kanárské ostrovy

Stále oblíbenější destinací jsou pro Čechy Kanárské ostrovy. Uvažujete o jejich návštěvě i vy? Co vám mohou nabídnout a jak si tu můžete užít dovolenou?

Základní informace o Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy představují autonomní společenství Španělska. Patří do nich sedm hlavní ostrovů a další menší ostrůvky, které jsou v severním Atlantiku. Nejbližší pevninou je Maroko a Západní Sahara.

Kanárské ostrovy se rozprostírají na ploše 7 447 km2 a žije zde přes dva miliony obyvatel. Mluví se tu španělsky a hlavním městem je Las Palmas.
Předními ostrovy tohoto souostroví jsou Gran Canaria, Tenerife, La Palma, El Hierro, La Gomera, Fuerteventura a Lanzarote.

Jak si užit dovolenou na Kanárských ostrovech?

Všechny ostrovy Kanárských ostrovů jsou krásné a nabízí vám různé možnosti pro vaši dovolenou. Pojďme si více jednotlivé ostrovy přiblížit.

Gran Canaria

Představuje nejoblíbenější ostrov Kanárských ostrovů. Vyhledává ho nejvíce turistů. Je jich až 1,5 milionů za rok. Můžete si tu užít dovolenou se vším všudy. Dominantou je sopečný vrchol Pico de las Nieves. Zajímavými místy jsou hlavní město Las Palmas, náměstí Plaza del Espirítu Santo, Firgas, mětečko Tarifa Alta atd.

Průvodce po Gran Canarii na Poznávej.eu

Tenerife

Tenerifé je nazýván ostrovem věčného jara. Jsou zde celoročně teploty kolem 25oC. Kromě koupání v moři si tu můžete užívat i mnoho pěší výlety. Zajímavými místy na ostrově jsou Pico de Teide, národní park Parque Nacional de las Canadas del Teide, pohoří Anaga, přístav Puerto de la Cruz atd.

Průvodce po Tenerifé na Poznávej.eu

Lanzarote

Jde o klidnější ostrov, do kterého nemíří příliš turistů. Kromě příjemného odpočinku na pláži si užijete pěknou přírodu. Za návštěvu stojí Malpais del a Corona, Isla Graciosa, Parque Nacional de Timanfaya, atd.

La Palma

Máte rádi přírodu? Pak si tento ostrov zamilujete. Je to hodně zeleně. La Palma láká především milovníky turistiky. Najdete tu mnoho stezek. Své si tu najdou i potápěči. Ze zajímavých míst si jmenujme městečko Santa Cruz de La Palma, La Zarza, Parque Nacional de la Caldera de Taburiente atd.

Fuerteventura

Představuje druhý největší ostrov Kanárských ostrovů. Oblíbíte si nádherné pláže. Zdejší vlny jsou ideální na surfing. Ze zajímavých míst si jmenujme Parque Natural de las Dunas, Puerto del Rosario, Isla de Los Lobos, Tefia…

El Hierro

Představuje druhý největší ostrov Kanárských ostrovů. Oblíbíte si nádherné pláže. Zdejší vlny jsou ideální na surfing. Ze zajímavých míst si jmenujme Parque Natural de las Dunas, Puerto del Rosario, Isla de Los Lobos, Tefia…

La Gomera

Většina turistů zde netráví dovolenou, ale pouze sem letí na jeden den z jiného ostrova. Za návštěvu tu stojí především národní park Pargque Naciona de Garajonay, který patří mezi památky UNESCO.

Ať už míříte na kterýkoliv z Kanárských ostrovů vězte, že se velmi vyplatí před cestou kalkulovat náklady, které Vás bude dovolená stát. Vyberete-li dovolenou s cestovní kanceláří přeplatíte často i tisíce Kč, podle toho zda cestujete z České republiky nebo z Německa či Rakouska. Pokud si dovolenou zorganizujete sami, ušetříte na všech částech dovolené. Ubytování i letenky můžete rezervovat on-line prostřednictvím Poznavej.eu. Doporučujeme rovněž kvalitní cestovní pojištění s asistenčními službami, které Vám zasupluje delegáta v destinaci. Dopředu se vyplatí rovněž rezervace zápůjčky automobilu. Vybírat můžete ze všech nejvýznamnějších globálních autopůjčoven.