Zakynthos

Zakynthos představuje jeden z řeckých ostrovů, který nabízí turistům maximální komfort, krásnou přírodu, památky a mnohé vodní radovánky. Zláká ostrov k návštěvě i vás?

O Zakynthosu

Zakynthos je jedním z řeckých ostrovů. Patří mezi jónské ostrovy. Rozkládá se na ploše 410 km2 a žije zde přes 38 000 obyvatel. Zhruba 16 km od něj se nachází Peloponés. Hlavním městem je Zakynthos.
Ostrov se pyšní nádhernou přírodou plnou zeleně. Můžete se setkat s přezdívkou „Květina východu“. Nejvyšším vrcholem Zakynthosu je Vrachionas. Sahá do výšky 758 m n. m.
Podnebí je na ostrově středomořské. Vyznačuje se horkými lety s mnoha slunečními dny a krátkými a mírnými zimami.

Dovolená na Zakynthosu

Zakynthos vyhledá každoročně mnoho turistů. Co je na tomto ostrov láká? Jsou tu pěkné pláže a nádherně čisté moře vhodné pro potápění a šnorchlování. Celkově je tu mnoho příležitostí pro vodní sporty.
Na Zakynthosu najdete také četná zajímavá místa, která stojí za to poznat. Jmenujme si např. Pláž ztroskotání, tradiční horskou vesnici Volímes, přírodní sirné mořské lázně Xýngia, Modrou jeskyni u mysu Skinári atd.

Pojďme si ve stručnosti přiblížit nejnavštěvovanější letoviska ostrova.

Zakynthos
Často navštěvovaným letoviskem je hlavní město ostrova Zakynthos. Ve městě si můžete prohlédnout mnoho památek. Za pozornost stojí především výstavní paláce Městské knihovny, Muzea byzantského umění, kostely, náměstí sv. Marka atd.
Zajímavé je i okolí města. Návštěvu si zaslouží keramické studio Adamieion v obci Merinéika, vinařský podnik Theodora Voutsose Kalliniko u vesnice Kalipádo atd.

Kalamáki
Kalámáki se pyšní dlouhou a dobře udržovanou pláží. Jde o poměrně nové středisko. Užít si tu můžete především pohodlí a komfort. Letovisko je vhodné pro rodiny s malými dětmi. Je tu pozvolný vstup do moře. Chcete-li více z nočního života a celkově živější letovisko, budete se muset vypravit jinam.

Laganás
Laganás je letoviskem spíše pro mladší generaci a pro každého, kdo chce žít nočním životem. Najdete tu celou řadu diskoték, barů a klubů. Z letoviska lze také podnikat spoustu pěkných procházek.

Argási
V tomto středisku na vás čeká pláž s hrubším pískem a oblázky. Je to oblíbené středisko, které vám nabízí maximální komfort a pohodu. Snadno se odtud můžete dostat do hlavního města a to buď autobusem, ale zvládnete to i pěšky.

Pokud máte rádi přírodu, užijete si zdejší přírodní krásy. Kromě jiného se tu můžete pokochat exotickými subtropickými rostlinami Skopos.

Z dalších letovisek si jmenujme Ágios Sóstis, Límni Kerí, Tsiliví-Plános, Vasilikós atd.