Doprava na Rhodosu

Letecká doprava

Letiště na ostrovu Rhodos se nachází mezi vesnicí Paradíssi a mořem 14 kilometrů od města Rhodos. Mezinárodní IATA kód tohoto letiště je RHO. Z Prahy Ruzyně létají přímé charterové lety na Rhodos od května do října (například ČSA, Travel Servis). Po celý rok míří na Rhodos pravidelné linkové vnitrostátní lety z Athén. Tyto lety zajišťují řecké letecké společnosti, jako je třeba Olympic Airlines či Aegean Airlines. Tyto společnosti spojují lety také Rhodos s Thessaloniki (Soluní) a Iráklionem na Krétě.

Doprava z letiště

Pokud upřednostňujete dopravu a nevadí vám si připlatit, objednejte si taxi, nebo si pronajměte auto. Další možností, jak se dopravit z letiště na místo dovolené, je jet linkovým autobusem. Zastávka je na hlavní silnici, najdete jí asi po 150 metrech chůze na levou stranu od východu z příletové haly. Autobusy odtud do města Rhodos jezdí od 6.00 do 0.15 v přibližně půlhodinových intervalech. Jízdenky se prodávají až přímo ve voze. Autobusy končí na stanici Néa Agorá na okraji Starého města. Z tohoto místa zajišťují dopravu po celém ostrově další linkové autobusy.

Hromadná doprava ve městě Rhodos

Místní dopravu zajišťuje 7 linek, které jezdí od 7.00 do 21.00. Ve Starém městě však autobusy nejezdí. Jízdenku je třeba koupit předem ve stánku nebo u přepážky autobusové společnosti RODA v přístavu Mandráki.

Dálková doprava na Rhodosu

Dopravu mezi vesnicemi a městem Rhodos zajišťují linkové autobusy společnosti KTEL. Aktuální jízdní řády jsou k vidění na stránce www.ktel.org nebo je seženete v informační kanceláři EOT  – Řecká organizace cestovního ruchu sídlící ve městě Rhodos. Výchozí stanicí dálkových autobusů je Néa Agorá. Jízdenku zakoupíte u řidiče.

Pronájem automobilu

Pronájem automobilu je na Rhodosu celkem běžnou záležitostí a mnoho turistů využívá této možnosti k poznávání ostrova. Využít můžete služeb buď lokálních nebo mezinárodních autopůjčoven. Jedete-li na Rhodos s cestovní kanceláří, pravděpodobně Vám bude autopůjčovna doporučena delegátem, a případně zprostředkován i podpis smlouvy. Cena ale bude o něco vyšší. Pokud se domluvíte anglicky nebo německy, můžete podepsat smlouvu sami na některé z autopůjčoven. Nejvíce však ušetříte, pokud si rezervujete pronájem automobilu již z domova. Smlouvy si prostudujete v klidu a automobil pak pro Vás bude připraven v určený čas na určeném místě. Rezervovat automobil na Rhodosu můžete přímo na této stránce.