Zámek Windsor
Jedna z nejvýznamnějších památek ve Velké Británii je zámek Windsor ležící ve vzdálenosti třiceti kilometrů od Londýna jihozápadním směrem. Zámek byl založen Vilémem Dobyvatelem, který také založil Tower v Londýně. Windsor byl nejdříve pevnost, původně zde stál dřevěný hrad, ale dnes na jeho místě najdete kruhovou věž pocházející z roku 1170. Dnes je zámek Windsor sídlem královny Alžběty II. Významnou část zámku tvoř kaple svatého Jiří neboli St George’s Chapel. Kaple představuje gotický sloh. Mnoho turistů si také oblíbilo domeček pro panenky, který byl vyroben pro královnu Mary, oficiální název zní Queen Mary’s Doll’s House. Jeho autorem se stal sir Erwin Lutyens. Zámek se může pyšnit Státním apartmány, které jsou vybaveny pozlaceným nábytkem, obrazy slavných malířů a gobelíny. V roce1992 však byly poškozeny požárem.
Královské botanické zahrady v Kew
Botanické zahrady byly založeny v roce 1759 a zakladatelkou se stala princezna Augusta, což byla matka Jiřího II. Původem to byla exotická zahrada, kterou založil Capel z Twekesbury. Královské botanické zahrady se nachází na jihozápad od Londýna ve městě Richmond. Prohlášení za národní botanickou zahradu v Kew došlo v roce 1840. Na seznam památek UNESCO se botanická zahrada dostala v roce 2003. Zajímavostí je, že v roce 2003 byla v těchto místech naměřena nejvyšší teplota v Británii, a to 38,1°C. Zahrada neslouží pouze pro turisty, ale je také považována za centrum botanického výzkumu, kam ročně zavítá mnoho profesionálních zahradníků. Skleníky se rozkládají ne ploše 116 hektarů a máte možnost zhlédnout více jak 25 tisíc druhů rostlin.
Palác Hampton Cour
Palác Hampton Cour se nachází asi 19 km od centra Londýna směrem na západ. V zámeckém parku je každý rok pořádána květinová slavnost Hampton Cour Palace Flower Show. Palác je postaven z červených cihel a postavil se pro arcibiskupa z Yorku Thomase Wolseye. Jeho účelem bylo vytvořit renesanční sídlo. Následně palác obýval Jindřich VIII., po němž zde byl zanechán velkolepý orloj z roku 1560. Zajímavostí orloje je, že ukazuje stav moře při přílivu a odlivu. Do paláce vstoupíte branou pocházející z roku 1530. Určitě vás zaujmou Státní apartmány a umělci, kteří je vyzdobili, byli Grinling, Gibbons, Antonio Verrio a William Kent. Poprvé byl palác veřejnosti přístupný v roce 1838, kdy jej umožnila Viktorie po rozsáhlé rekonstrukci Velké auly.
Velmi známým místem je labyrint ze živého plotu, který se nachází v těsné blízkosti paláce. Tento labyrint byl tvořen v letech od 1689 do 1695. Zakladatelem je Jiří London a Henry Wis, kteří jej stvořili pro Viléma Oranžského. Labyrint se rozkládá na ploše 1300 m2 a jeho délka je 800 metrů. Také se říká, že byl vytvořen na místě, kde dříve stálo bludiště kardinála Wolseyho. Labyrint tvoří stromy habru, ale postupem času se druhy mění jinými keři.