Nákupy v Londýně

V Londýně si určitě každý milovník nákupů užije a v obchodech stráví i několik dní. Nejznámějším místem pro nákupy je světoznámá ulice Oxford Street, která leží v centru Londýna. V této ulici najdete obchody od nejznámějších a také od nejdražších značek. Dále si zde můžete zakoupit různé krámky a také můžete zavítat do levných obchodů s tureckým zbožím. Najdete zde značky, jako jsou H & M, Mango, Esprit, Mexx, ZARA, Benetton, Bershka a mnoho dalších. Také zde najdete největší obchod s hudebninami a DVD v Evropě, jehož název je HMV. V tomto obchodě se konají i křty desek a vystoupení nejen začínajících, ale i slavných zpěváků.

Jistě zavítejte do velmi známého obchodního domu Selfridges, který se nachází na začátku ulice nedaleko Marble Arch. V obchodě si můžete zakoupit zboží od světoznámých značek a jejich ceny se také od toho odvíjí, povětšině jsou drahé. Tento obchodní dům stojí na Oxford Street již více než sto let.

Pokud zavítáte do ulice Oxford Street v zimě, potěší vás výzdoba ulice světelnými řetězy, které tvoří příjemnou atmosféru. Světla zdobí ulici až do 6. ledna.

Dále můžete poctít svou návštěvou obchodní dům Harrod’s, který je velmi slavný a také oblíbený. Tento dům byl založen v roce 1849 a jeho zakladatelem se stal Henry Charles Harrod, podle něhož se i obchod jmenuje. Na počátku to byl pouze malý krámek, který se však začal rozvíjet a dnes je z něj obrovský palác osvícený jedenácti tisíci žárovkami. V obchodním domě Harrod’s se prodávají nejluxusnější výrobky a zaručuje se svým zákazníkům, že může dodat jakékoliv zboží, což dokázal v roce 1975. V tomto roce nechal tehdejšímu guvernérovi Kalifornie Ronaldu Reaganovi zaslat slůně.

Camden Town je městská čtvrť rozkládající se na severu Londýna a určitě stojí za návštěvu. Je zde velké množství trhů, kde najdete téměř cokoliv, ať už hledáte trička, šperky, hračky, latexové šaty, ozubené boty či klobouky. Tyto trhy se jistě budou líbit příznivcům různé hudby, jako například reagge, punk, metal či techno. Mimo stánky nabízející oblečení zde stojí i stánky s velkým množstvím jídla. Můžete si vychutnat kuchyni od indické až po mexickou. Návštěva Comden Townu ve vás zanechá určitý zážitek, dalo by se totiž říct, že tato část města je muzeum lidí. Důvodem tohoto označení je pobývání na mostě party pankáčů, na břehu kanálu se setkáte s potetovanými či přešperkovanými lidmi. Také se můžete setkat s lidmi, kteří vám budou nabízet drogy, od těch se raději držte dále. Za návštěvu v Camden Townu jistě stojí obchody Cyberdog a Aderlass.

Dalším místem, které můžete navštívit za účelem nakupování, je Covent Garden, což jsou trhy s různorodým zbožím. V 17. století byla tato čtvrť považována za centrum bohémského života, kde svůj čas trávilo mnoho spisovatelů a umělců. Dříve zde byl velký počet hospod a kaváren, později i nevěstince. V 19. století se však pověst čtvrti změnila, protože zde byla vystavena centrální tržnice, neboli Central Market Hall, která pokračuje v tradici ovocných a zeleninových trhů ze 17. století. Dnes se kolem tržnic setkáte s mnoha umělci, a to s kouzelníky, hudebníky a hlavně s různými baviči.

Mezi další trh v Londýně, který můžete navštívit, patří například Portobello.