Restaurace v Londýně

Londýnská gastronomie prošla za poslední roky úplnou revolucí a v současnosti patří k nejlepším na světě. Za tímto úspěchem stojí především sir Terence Conran, Marco Pierre White či Jean-Christophe Novelli. Mladou generaci vyhlášených anglických kuchařů a podnikatelů v oblasti gastronomie reprezentuje v současnosti především Jamie Oliver.

Kromě restaurací je v Londýně také nespočet bister, brasserií, fast-foodů, barů, vináren, hospod, kaváren a čajoven. A mezi tím si můžete samozřejmě vybírat podle toho, na jakou národní gastronomii máte zrovna chuť. Takže nerozhodní jedinci to tu mají opravdu těžkéJ. Pokud si nevíte rady a uvítali byste nějaký profesionální tip, kam se v Londýně jít dobře najíst a vše kolem toho, podívejte se na stránky: www.restaurant-services.co.uk/.

V restauraci je běžné počkat, až vás číšník zavede ke stolu, dát si aperitiv a přitom vybírat jídlo. Obědy jsou v nabídce podniků od 12.00 do 15.30 a večeře se podávají od 19.00 do 23.30. Často je na účtu automaticky připočítáno rovnou spropitné (service charge), které činí 10 % až 15 %.

Doporučené restaurace v Londýně

Simpson’s-in-the-Strand

Pojem mezi restauracemi zaměřující se na tradiční anglickou kuchyni. Vaří se zde podle receptů pocházejících až z roku 1848. Těšit se může také na noblesní prostředí a obsluhu. Místní specialitou je speciální úprava skotského hovězího masa. Pochutnat si sem chodili i takové známé osobnosti jako byl například Vincent Van Gogh, Charles Dickens či Sherlock Holmes.

http://www.simpsonsinthestrand.co.uk/

Joe Allen

Tato restaurace s 45letou působností se zaměřuje především na moderní americkou kuchyni. Hojně se tady scházejí zejména herci, žurnalisti a další umělci. Podávají se zde snídaně, brunche, obědy, speciální menu určené před návštěvou divadla tzv. “pre-theatre meal“ a večeře (i v pozdních hodinách). Často tu hraje hlasitá hudba a výjimkou není ani spontánně improvizovaný kabaret.

http://www.joeallen.co.uk/

Food For Thought

Populární vegetariánská restaurace v Covent Garden. Pokrmy jsou zde připraveny vždy z kvalitních ingrediencí, bez chemie a ochucené čerstvými bylinkami. Nabídka jídel se obměňuje každý den. Na své si v tomto podniku přijdou i vegani a lidé s bezlepkovou dietou či milovníci asijské a středozemní kuchyně či kuchyně Středního východu.

http://foodforthought-london.co.uk/

Doporučená rychlá občerstvení v Londýně

Tom´s Deli

Tom´s Deli je místo, kde se můžete stavit na oběd či si ho odnést sebou, dát si výbornou kávu kdykoliv během dne, vypít odpolední čaj nebo se jen tak stavit na jeden z mnoha výborných koláčů. Součástí je také lahůdkárna s výbornými sýry, uzeninami, víny, čokoládami, sladkostmi a dalším sortimentem.

http://www.tomsdeli.co.uk/

Chipotle Mexican Grill

Řetězec rychlého občerstvení zaměřující se na mexickou kuchyni rozšířený po celém světě. V nabídce tohoto podniku jsou tedy především pokrmy typu burrito, burrito bowl, tacos, saláty, jídlo Barbacoa z hovězího masa či Carnitas z vepřového masa.

www.chipotle.com/