Manchester

Manchester, Foto: Wikipedia Commons
Manchester, Foto: Wikipedia Commons

 

Manchester je město ležící v severozápadní Anglii. Historie města je spojena s Římany, kteří se zde a v okolí usadili a zůstali tu další tři staletí. Historické záznamy ukazují, že do roku 1322 se na místě dnešního Manchestru rozvíjel textilní průmysl a do roku 1600 obyvatelé zažili nárůst popularity místní bavlny. V době průmyslové revoluce se Manchester stal slavným díky bavlně, která představovala nejlepší cestu za skutečností, aby se město stalo známé po celém světě jako průmyslové město. Neustále se rozvíjel, získával na popularitě a postupně se rozšiřovalo, čímž se zvyšoval i počet obyvatel.

Během světových válek byl zastaven průmyslový rozvoj a město zažilo těžké časy během roku 1960 a sedmdesátých let. Jakmile se Manchester konečně dostal z hospodářské krize, utrpěl další porážku, jejíž příčinou byla odpálena ničivá bomba v centru města v roce 1996. Pro obnovu a rekonstrukci poškozených částí města byly vynaložené velké peníze.

Manchester, Foto: Wikipedia Commons
Manchester, Foto: Wikipedia Commons

Manchester je známý také díky fotbalovým klubům patřící k nejúspěšnějším na světě za posledních patnáct let, a to Manchester United a Manchester City, dále také díky kriketovým klubům nesoucí název Lancashire Country Cricket Club. V roce 2002 zde bylo pořádáno sedmnáct her Commonweathu, čímž bylo místo také proslaveno. Manchester je centrem umění, mediálního průmyslu a také vysokoškolského vzdělání a obchodu. Centrum města bylo zapsáno na seznam památek chráněných UNESCO. Skutečně vám má co nabídnout.

Zde se zrodily také kapely, jako je The Simths, The Stone Roses a Oasis, stejně tak i komici, umělci a básníci. Město je originální díky různým stylům, trendům a nápadům. Nakupování je oblíbenou činností nejen místních lidí, ale také mnoha turistů. Cílem pro dovolenou je právě Manchester, protože je zde celá řada galerií, muzeí či divadel. Patříte-li mezi milovníky historie a památek, nepřijdete zkrátka.

Lidé do Manchesteru cestují nejen za účelem dovolené, ale také za prací, v níž se mohou skutečně uplatnit. Jistě během svého pobytu budete potřebovat vhodné ubytování a máte z čeho vybírat. Kvalita a luxus hotelu je označena počtem hvězdiček. Představujeme vám čtyřhvězdičkový hotel Lowry, který se nachází kousek za městem, v klidné oblasti. Hotel vám nabízí elegantní a luxusní pokoje, jejichž součástí je mramorová koupelna. Máte možnost využít tělocvičnu a rozsáhlou lázeňskou léčbu, která je zahrnuta v ceně pokoje. Skloubíte dvě užitečné věci, a to léčbu s příjemnou dovolenou. V restauraci, jež je součástí hotelu, vaří kuchař Eyck Zimmer, který byl korunován národním šéfkuchařem roku Knorr v roce 2006. Nechat se ubytovat můžete ve dvouhvězdičkovém hotelu The Atrium a mnoho dalších.

Užívejte si nakupování, nočního života, luxusního ubytování, a to vše v Manchestru. Přináší vám nezapomenutelnou dovolenou.