Kultura v Londýně

Londýn je centrum kultury a je zde velké množství divadel, která hrají moderní i klasické hry. Londýnské ulice jsou zdobeny pestrobarevnými plakáty, které lákají lidi na různá představení. Máte možnost zhlédnout muzikál, operu, různá dramata a komedie. Určitě máte z čeho vybírat. V oblasti West End najdete více než čtyřicet velkých divadel a mnoho dalších malých scén. Zajímavostí je, že jsou večerní lístky neustále vyprodané. Lidé často navštěvují hry Shakespeara, které jsou hrány v krásném divadle Globe, jenž bylo první divadlo v Londýně v roce 1599. Od této doby jsou jeho hry zde hrány téměř denně. Divadlo Globe stojí na břehu řeky Temže v blízkosti Toweru. Dnešní Globe představuje pouze kopii původního divadla, jenž zde bylo vystaveno, ale je naprosto přesná a identická. Kapacita je 1500 diváků, mezi které se můžete usadit a sledovat známé herce, kteří vám umožní návrat do doby Shakespeara.

Pokud už jste zavítali do Londýna, určitě nevynechejte návštěvu jakéhokoliv muzikálu. Nikdy si nevyberete špatně. Zkuste například Fantoma Opery, nebo také uzrál We Will Rock You, který je inspirován písní od skupiny Queen. Vstupenky je nezbytné rezervovat i několik týdnů dopředu, například přes internet, protože na místě mohou být vstupenky vyprodány.

Londýn vám také nabízí nejlepší muzea a galerie na celém světě. Můžete navštívit nejstarší muzeum světa, jímž je Britské muzeum. Rozloha budovy, kde je muzeum umístěno, je sedm hektarů. Dalším známým muzeem je Madame Tussaud’s Wax Museum, kde můžete zhlédnout voskové figuríny. Muzeum vás dostane do dob Ludvíka XV. a přiblíží vám vzhled jeho milenky Marie Jean de Barry. Setkáte se zde s mnoha sportovními hvězdami či Jackem Sparrowem.

Dalším střediskem, které můžete navštívit v rámci kultury, je Národní galerie umístěna na Trafalgarském náměstí. Může se chlubit s více než dvou tisíci obrazů od největších mistrů, mezi které se řadí například van Gogh, Tizián, Renoir, da Vinci, Velasquez či Monet. Do Proud Gallery můžete zavítat nejen na výstavu, ale také na koncert. Nedávno byla otevřená Saatchi Gallery vedle Londýnského oka. Také na vás zapůsobí i galerie Tate Modern, která je postavena místo bývalé elektrárny. Můžete zde zavítat i do největšího knihkupectví v Evropě, které se specializuje na umění. Místní kavárna vám nabízí malebný výhled na řeku Temže.