Okolí Barcelony

Pokud máte volný čas během svého pobytu v Barceloně, navštivte kromě historických památek i blízké okolí. Zajímavou dominantou je klášter situovaný v horách na sever od Barcelony, jeho název je Montserrat, podle něhož jsou také pojmenovány okolní skály. Vydává se sem mnoho turistů prostřednictvím výletových autobusů, avšak levnější dopravou je vlak, který jede z Plaça Espanya. Vlakem trvá cesta asi hodinu. Svést se zde můžete lanovkami ke klášteru, pěšky se tam nedostanete. Klášter představuje starou budovu, která je obklopena velkým davem turistů a stánků se suvenýry. Montserrat se nachází asi 60 kilometrů na severozápad od Barcelony. Jedná se o místo, které představuje poutní oblast již několik staletí. Kromě kláštera můžete svůj výlet zpestřit návštěvou doprovodných muzeí, kde najdete obrazy mistrů, jako je El Greco, Caravaggio a Picasso. Klášter je denně otevřen od 07:30 do 20:00, a to v období od června do září, od října do května je otevírací doba od 08:00 do 18:30. Muzeum je otevřeno denně od března do prosince od 10 hodin do 18 hodin. Během ledna a února se otevírací dobra zkracuje od 10:00 do 16:45.

Necelých 100 kilometrů od Barcelony se nachází město zvané Girona. Do tohoto místa jsou pořádány výlety turistickými autobusy. Město je klidné a máte možnost zhlédnout zajímavé památky a také mnoho muzeí. Cílem mnoha turistů se stává například expozice Salvátora Dalího, což je představitel surrealismu.

Pokud si chcete odpočinout od procházek městem, máte možnost vyjet si do některého z letovisek, jež se nachází za městem. Vydejte se relaxovat k moři, jehož voda je průzračně čistá. K přepravě vám poslouží vlak, ať už cestujete na východ, kde máte možnost vystoupit na zastávce oblíbených letovisek. Doporučujeme vám také zavítat do destinací Malgrat de Mar, Arenys de Mar nebo Calella.

Pokud ráno vstanete, bude slunný den, a vy nebudete vědět, co s ním, vydejte se na Mount Tibidabo. Nabízí vám překrásné pohledy na město a také Středomoří, na druhé straně máte možnost vidět Pyreneje. Mount Tibidabo se nachází na okraji Barcelony, kam se můžete vydat procházkou lesy a přírodou.