Barcelona

Autor mgrenner57, Flickr.com
Autor mgrenner57, Flickr.com

Barcelona je hlavním městem autonomního Katalánska ležící v severovýchodním Španělsku. Barcelona leží při pobřeží Středozemního moře. Město je vhodné pro menší výlet i dlouhou dovolenou, je jen na vás, co si zvolíte. Je to druhé největší město Španělska, hned po Madridu. Podrobnější informace o číslech se dozvíte v kategorii Město v číslech. Barcelona vám nabízí od každého trochu a také něco navíc.

Svou dovolenou můžete strávit u moře, sluněním na pláži a obdivováním krásného slunného počasí. Avšak mimo tento typ dovolené se můžete vydat za památkami, protože historická Barcelona vám jich nabízí více než dost. Město je dnes známé díky architektonickým stavbám, jejichž autorem se stal Antoni Gaudí.

Psal se rok 1992 a Barcelona se stala dějištěm, kde se konaly olympijské hry. Historie města je bohatá a bylo založeno jako římská kolonie Barcino, kdy vládl císař August. Barcelona dnes patří mezi nejvýznamnější a také nejznámější města celého Španělska. Protože leží hned u hranic Francie, je pro mnoho turistů dostupnější než hlavní město Španělska, které nese název Madrid.

Máte možnost navštívit místní památky a za zmínku jistě stojí chrám Sagrada Familia, což je jedno z nejznámějších děl Gaudího. Navštivte také park Güel nabízející pěkný výhled a také muzeum Gaudího, jež je v parku umístěno. Barcelona se dále může pyšnit mořských akváriem, kde je 22 obřích akvárií a 80 metrů dlouhý skleněný tunel. Celá nádrž potřebuje 6 milion litrů vody. Historické centrum města vám však nabízí více krásných a významných památek, než je zde uvedeno, proto navštivte sekci Co navštívit v Barceloně, kde vám nabízíme mnohem více tipů.

V Barceloně, jakož i v celém Španělsku, se platí eury. Domluvíte se zde zejména jazykem zvaným katalánština, na který jsou Katalánci pyšní. Setkáte se zde také s angličtinou a francouzštinou, protože ne všichni turisté katalánštině rozumí. S němčinou se setkáte málo, protože místní obyvatelé cizí jazyky neovládají. Pro vás by bylo užitečné, kdybyste se naučili alespoň základy španělštiny, a to například pozdrav, poděkování či číslovky.

Měli byste si dávat pozor na krádeže, protože se v Barceloně hodně krade. Během jednoho týdne můžete přijít o peněženku se všemi doklady a penězi, někteří si troufají ukradnout batoh, jenž máte na zádech. Zloději jsou zde dost drzí. Buďte proto na své věci opatrní a dávejte si na vše pozor a doporučujeme rozdělit si peníze na více dílů a v peněžence nenoste velký obnos hotovosti. Krádeže jsou zde častější než v České republice, tím však nechceme dělat špatnou reklamu Barceloně. Právě naopak, Barcelona i přes tuto nevýhodu stojí za návštěvu.

Co se týče ubytování, máte možnost strávit svou dovolenou v luxusních hotelových komplexích, které vám poskytnou nadstandardní služby, s nimiž budou spokojeni i nároční rekreanti. Pokud vám však vaše finance nedovolují rezervovat si týden v těchto luxusních hotelových komplexech, poohlédněte se po tříhvězdičkových hotelech či po hostelích, které vám určitě svými službami budou také vyhovovat. Dnes máte možnost si ubytování rezervovat prostřednictvím internetu, kde se také dozvíte potřebné informace, jaké vybavení má váš pokoj. Pokud jste studenty a hledáte vám vhodné ubytovací zařízení, využijte takzvaných Youth hostely neboli hostily pro mladé. Tyto pokoje jsou určeny i pro větší skupiny. Hotel si také vybírejte dle jeho polohy, protože hotel vzdálených od centra města by neměl význam pro lidi, kteří cestují za památkami, i přesto, že jsou tyto hotely levnější.

Je zde také široká nabídka, jak využít svůj volný čas. Mimo pláží si můžete užít památek, ale také vodního sportu a jiných aktivit, mezi které patří volejbal, fotbal či dnes hodně rozšířený golf.