Noční život v Barceloně

Barcelona je považována v Evropě za jedno z největších center nočního života. Kolem 17:00 nastává v Barceloně klid a noční život se probouzí okolo 23:00. Mezi nejvíce živé noci patří zejména páteční a sobotní, kdy se tančí a pije i celý týden nato. Bary jsou obvykle otevřeny až do dvou nebo tří hodin do rána, zatímco kluby a diskotéky žijí až do pěti nebo šesti hodin ráno. V Barceloně může alkohol užívat jedinec starší 16 let.

Port Olímpic je bar, v němž to žije zejména během letních nocí, jako je například Port Vell, kde se nákupní komplex Maremagnum bizardně přeměňuje na centrum kaváren, barů a nočních klubů, jejich otvírací doba je dlouho do noci. Moderní bary jsou zajímavě vybaveny a jsou určené i pro náročné klienty. Pokud jdete v Barceloně večer ven, je zvykem se elegantně oblékat.

Ve městě lze zakoupit průvodce pro sezónu s názvem See Barcelona a také Guía del Ocio, což jsou brožury dostupné v trafikách a novinových stáncích. Najdete zde informace o nočním životě, barech a také akcích, jež se v Barceloně konají.

Bary: Xampanyerías neboli šampaňské bary vám nabízí výborná katalánská šumivá vína, která jsou specialitou Barcelony. Mezi skvělé podniky patří například Xampanyería de la Bodegueta del Xampú nacházející se v ulici Gran Via de les corts Catalanes a El Xampanyet situovaný v ulici Carrer Montcada. Mimo vína si zde můžete dát jablečný mošt.  Bar Pastís navštěvoval také Picasso a jiné slavné osobnosti. Centrem umělců se stal lokál El Quatre Gats s dobrým pivem a živou hudbou od 21:00.

L’Ovella Negra sídlící v ulici Carrer Sitges je velmi oblíbený mezi turisty a také studenty. Bar Marsella nabízí alkohol zvaný absent, což je odrůda absintu. Mezi elegantní podniky patří Danzatoria, kde máte možnost popíjet suché Martini. Romantickou atmosféru si můžete užít v baru Mirablau a bar Berimbau nabízí vynikající koktejly s nádechem brazilských rytmů.

Kluby: Nejvíce exkluzivní noční klub v Barceloně je Up And Down, zatímco mladší obyvatelé navštěvují nový klub Bikini. V čínské čtvrti nabízí to nejlepší z evropského techna klub zvaný Moog Club a zhlédnout zde můžete mezinárodní DJ. Salsitas představuje bar, který je vybaven restaurací a zároveň tanečním parketem. Jste-li příznivci rocku a indiánské muziky, navštivte klub Alfa. Během letních měsíců je otevřen klub La Terrazza. Populární gay klub představuje Punto BCN sídlící v Carrer Muntaner.

Milovníci flamenga nesmí vynechat taneční klub Tablao Flamenco Cordobes nebo Tablao del Carmen. La Paloma je krásný taneční klub z počátku 20. století. Tančí se zde pasa doble, tango, salsa, flamengo a mnoho dalších. Můžete navštívit koncerty rockových a popových hvězd z různých zemí, a to v Palau Sant Jordi, v Estadi Olimpic anebo Camp Nou. Jazz si užijete v Harlem Jazz Club, kde se denně hraje až do 04:00.

Noční život v Barceloně je skutečně bohatý, vybrat si můžete z jakýchkoliv žánrů a zavítáte tak i na mnoho krásných míst v Barceloně.