Noční život na Krétě

Jestli máte rádi noční život, na Krétě – a to zejména ve významných turistických letoviscích budete ve svém živlu. Ulice a promenády jsou lemované samými restauracemi, bary a tavernami. Těchto podniků je tu tolik, že některé z nich jsou téměř, nebo zcela prázdné. Pokud si rádi hrajete, navštivte některou z heren, ve které se můžete vydovádět například na fotbálku, šipkách, kulečníku a podobně.

Tady jsou tipy, kam můžete vyrazit:

Iráklion

Guernica
– Andréou Krítis 4
Bar v neoklasicistním domu se stěnami ozdobenými Picassovými reprodukcemi. Oblíbeným místním hudebním žánrem je rock. V létě můžete posedět na dvoře zastíněném blahočetem.

Veneto
– Epimenidou 9
Podnik s retro interiérem a pěknou terasou umístěný nad starým přístavem. V suterénu je umístěný noční klub.

Chaniá

Duo Lux
– Sarpidona 8
Bar s letní zahradou, která je téměř neustále plná. Interiér je opravdu zajímavý – jaksi plánovitě kýčovitý.

Vámos

To Liakotó
Kulturní kavárna s koncerty a výstavami. Můžete posedět i na venkovní terase, dát si něco dobrého k snědku a přitom se kochat pěkným výhledem.

Palechóra

Ágios Bar
Příjemný živý podnik se zahrádkou, kam rádi chodí i místní lidé

Réthimnon

Figaro Café
– Vernárdou 21
Příjemný podnik, který je umístěný pod širým nebem v troskách benátského sídla. Hudební produkci zajišťuje DJ, preferovaný hudebním stylem je rock a elektro.

Pitsidia
OniraTraumfabrik
Bývalá továrna na olej přestavěná na útulný bar. Za ochutnání určitě stojí místní zákusky, které se vyrábějí přímo za barovým pultem. Pořádají se zde také koncerty a večírky.

Ágios Nikoláos

Perípou
– 28 Octovríou 25
Tato kavárna byla otevřena v roce 1997. Údajně se jednalo o první internetovou kavárnu na Krétě. Pořádají se zde koncerty.

Sitía

Pulse
– El Venizélou 183
Oblíbený bar s velkým výběrem míchaných drinků za cenu cca 7 €.  Večer zde hrává DJ.