Korsika

O Korsice

Korsika představuje ostrov, který najdete v západním Středozemním moři. Rozkládá se na ploše 8 722 km2. Jde o čtvrtý největší ostrov ve Středomoří. Patří pod správu Francie a žije zde kolem 300 000 obyvatel. Nejvyšší horou ostrova je Monte Cinto. Její nadmořská výška je 2 710 m n. m. Mluví se tu francouzsky, italsky a korsicky. Hlavním městem Korsiky je Ajaccio. Město představuje autonomní oblast. Druhým správním střediskem ostrova je Bastia. Bastia je největším a nejdůležitějším přístavem Korsiky.

Dovolená na Korsice

Korsika je turisticky významnou destinací, do které každoročně cestuje mnoho turistů. Jsou tu krásné pláže, čisté moře a část ostrova je dokonce zapsaná na seznamu UNESCO.

Turisté nejčastěji směřují na východní pobřeží. Populární je hlavně okolí města Porto-Vechio. Mnohé návštěvníky však lákají hory a pěší turistika. Čemu dáte přednost vy?

Máte-li rádi přírodu, nenechte si tu zdejší ujít. Je nádherná. Korsičané si na ní zakládají a investují mnohé finanční prostředky do její ochrany. Najdete tu četné národní parky. Vydejte se i vy na nějaký pěší výlet. A kam se podívat? Oblíbená je soutěska řeky Tavignan. Mnoho návštěvníků vyhledává také kaskády Angglais, údolí Viru, jezera Melo a Capitello. Zdatnější turisté se mohou vydat na Monte Cinto. Ať už je vaše fyzická zdatnost jakákoliv, určitě se tu pro vás najde možnost pěkného pěšího výletu.

Raději trávíte čas lenošením u moře? I tato činnost je na Korsice oblíbená. Pobřeží dlouhé 1 047 km vám dává mnoho možností pro strávení tohoto typu dovolené. A do jakého letoviska se vydat? Je jich mnoho. Mezi nejoblíbenější patří Borgo, Lozari, Solenzara, Propriano, Poggio Mezzana, Porticcio atd.

Za pozornost stojí také korsická města. Najdete v nich četné historické a kulturní památky. Nejvýznamnějším městem je Ajaccia. Jde o velmi staré město, které bylo založeno již 564 př.n.l. Ajaccia je rodným městem Napoleona Bonaparte. I zdejší památky jsou v duchu tohoto slavného vojevůdce. Hlavním náměstím města je Place Goch. Leží v jádru Ajaccia. Okolo náměstí můžete posedět v jedné z mnoha kaváren či restaurací. Příjemná je také procházka k mořskému pobřeží.

Zajímavým městem je rovněž Aléria. Najdeme ho na východním pobřeží Korsiky. Většina památek tu byla zničená. Dodnes si tu však můžete prohlédnout římské ruiny a janovskou pevnost ze 13. století.

I Bastia je lákavým městem. Představuje druhé největší město Korsiky. Z památek si tu prohlédněte kostel Eglise Saint Charles-Borromée, klášter Saint-Francois, kostel Englise Saint Jean-Baptiste atd.
Z dalších významných měst si jmenujme Bonfacio, Calvi, Corte, Porto, Sarténe…