Restaurace v Berlíně

Stravování v Berlíně

Stejně tak jako v každém větším městě, tak i v Berlíně najdete širokou nabídku stravovacích zařízení. V této světové metropoli můžete běžně ochutnat mexickou, americkou, čínskou, korejskou, japonskou, indonéskou, thajskou nebo vietnamskou kuchyni. Co se týká poslední zmiňované, ta je vyhlášená především kolem Kollwitzplatz ve čtvrti Prenzlauer Berg. Oblíbená je v Berlíně také francouzská kuchyně, pochutnáte si na ní například jak ve čtvrti Kӧpenick, tak třeba také v Schӧneberg. Místní lidé a turisté umí také ocenit kvalitní a cenově vlídné restaurace kolem stanice metra Südstern ve čtvrti Kreuzberg. K vidění jsou také častěji než v minulosti klubové restaurace s barem, tanečním parketem a neutuchající hudbou. Na ústupu jsou naopak polské, ruské a maďarské restaurace, a to i v bývalém východním Berlíně.

A co se týká místní kuchyně, ta zde rozhodně také nechybí. Často jí reprezentují stánky s lahodnými curry párečky servírovanými na několik způsobů. A pokud máte větší hlad, objednejte si vydatné ovarové koleno. Jestliže si chcete dát něco menšího i přes den, zkuste si objednat snídani. Není výjimkou, že vám v Berlíně připraví na požádání snídani i ve tři hodiny odpoledne.

Doporučená rychlá občerstvení v Berlíně

Fritz & Co

Jedná se o vyhlášený stánek s vždy čerstvým a chutným občerstvením. Smlsnout si zde můžete na křupavých bio hranolkách a bio poctivých masných výrobkách – curry párečkách, klobásách, hamburgerech či párkách v rohlíku. A na zapití si dejte bio nápoje nebo bio pivo. Tento ráj milovníků rychlého občerstvení se nachází mezi obchodním domem KaDeWe a U-Bahn na adrese Wittenbergplatz, Ecke Bayreuther Straße, 10789 Berlin.

Splendid Delikatessen

Splendid Delikatessen – to je občerstvení a lahůdkářství číslo jedna. Koupit tu můžete regionální dobroty z nejrůznějších koutů Německa a záleží na vás, zde si je dáte zde, nebo si je vezmete sebou. Pochutnat si můžete například na krabech ze Severního moře, sýru z Allgäu či na berlínské bramborové polévce.

http://www.splendid-delikatessen.de/

Doporučené restaurace v Berlíně

Restaurant v KaDeWe

V tomto obchodním domě se nachází více stravovacích zařízení. My však doporučujeme především místní podkrovní samoobslužnou restauraci. Plusem tohoto podniku je kromě dobré kuchyně pěkný výhled na střechy berlínských staveb, hezké prostředí, přijatelné ceny a možnost se rychle najíst.

http://www.kadewe.de/de/gourmet/bars_restaurants/

Le Cochon Bourgeois

Tento podnik je vyhledávaný pro svoji komorní atmosféru, výbornou francouzskou kuchyní a nabídku dobrých francouzských vín. Těšit se zde můžete na gastronomický zážitek u dřevěných stolů se zapálenými svícemi, navíc za doprovodu hry na piano či za zvuku francouzských písniček (například od Edith Piaf).

http://www.lecochon.de/

Thai Inside

Thai Inside je synonymem kvalitní a moderní thajské kuchyně. Kolem poledne bývá restaurace plná lidí, kteří si sem odskočí z blízkého okolí na pracovní oběd. Večer bývá podnik rovněž hojně obsazen, tentokrát lidmi nejrůznějších národností toužících po dobrém jídle podávaném v příjemném prostředí, a proto je lepší udělat předem rezervaci. Restaurace disponuje širokým výběrem nápojů.

http://www.thai-inside.de/