Noční život v Berlíně

Berlín vás také kromě kultury a historie oslní i nočním životem, který každému splní nesplněná přání. Budete vstřebávat nejnovější trendy a poznáte i nové místní lidi. Od doby, kdy stála Berlínská zeď, byla západní část města centrem nočního života. Nikdy se zde nespalo a oblast nezažila ani jednu tichou noc, která by byla s prázdnými ulicemi. Noční vycházky a pohled na osvětlené budovy je velkolepý. Vyzkoušejte a budete mít na Berlín další nezapomenutelný zážitek.

Většina klubů a diskoték se soustřeďuje v okrscích Friedrichshein, Mitte a Prenzlauer Berg. Společnosti, jako je Sage Club či Kit Kat Club otvírá nové kluby v různých částech města prakticky každý měsít. Berlín je mimo jiné i hlavním městem nezadaných. Člověk se zde může bavit v lokálech a na oslavách, kde pozná nové lidi všech věkových kategorií. Stačí zavítat do správného baru.

V Berlíně je soustřeďován velký počet bývalých továren a také průmyslových staveb, které jsou příčinou absence nočního klidu. Berlín se tímto liší od ostatních německých i evropských měst. Tyto budovy jsou dnes centrem nočního života, přičemž na kulturní špici stojí pivovar Kulturbrauerei, Pfefferberg, Kalkscheune a také bývalá pekárna Brotfabrik či Arena. Jejich účel byl kdysi jiný, než v současné době. Dnes nejsou tyto stavby určeny pro rozkvět berlínského průmyslu. Ve městě je situován také nově postavený ekologický Tempodrom, který je jedinečný svou hodnotou. Neohlazený šarm vyhlazuje historická místa.

Jestliže hledáte noční scénu a také život, najdete jej skoro všude. Výjimkou není ani stále mladý tradiční okrsek Kreuzberg. Jeho popularita dosahuje dále než jen za hranice Berlína, a to díky pohnutému osudu menších východních okrsků. Jistě byste neměli ze svého nočního programu vypustit Oranienstraße či Vídeňskou ulici. Svou oblíbenost si získala také oblast kolem Slezské brány, takzvaný Wrangelkiez.

Berlín nabízí svým návštěvníkům celou řadu hospod, barů a také klubů. Zde si vybere každé podle svého gusta. Jestliže chcete večer někam vyrazit, výběr budete mít jednoduchý, anebo můžete vyzkoušet každý bar a klub. Nachází se zde totiž podnik vedle podniku. Ty nejdůležitější jsou situovány na Friedrichshain,Prenzlauer Berg či Mitte. Neměli byste zapomenout zavítat do oblastí Nollendorfplatz v Schönebergu.

Kluby jsou typické stále novými hudebními trendy. Je zde zastoupen každý hudební styl a rozmanitá nabídka barů vás nenechá chladnými. Tak neváhejte a vydejte se do rytmu velkoměsta.