Hamburg

HamburgKam se podívat v Hamburku?

Hamburk představuje druhé největší město Německa. Má největší přístav v této zemi a rozkládá se na ploše 755,16km2. Žije zde cca 1,74 milionů obyvatel. Najdete ho v severním Německu na dolním toku Labe při ústí do Severního moře.
Kam se vydat za krásami tohoto hansovního města? Je jich tu dost, ale dříve jich tu bylo ještě mnohem více. Jenže mnohé památky zničil velký požár a i druhá světová válka se na Hamburku neblaze podepsala. Přesto jsou zde místa, která rozhodně stojí za to navštívit.
Zamiřte do historického centra města. V historickém přístavu Landugsbrucke najdete několik starých lodí. Můžete za poplatek vstoupit na palubu a pokochat se jimi. Cap San Diego má dokonce na své palubě námořní muzeum.
Ze sakrálních staveb nemiňte Katharinenkirchce (kostel sv. Kateříny). Má zajímavou věž ve stylu holandského baroka.
Budete-li se nacházet na třídě Ost-West-Strasse, nenechte si ujít Nikolaiturm. Jde o novogotickou mikulášskou věž mající výšku 147 cm. Jen kousek od ní se týčí nejvýznamnější barokní chrám v severním Německu. Je jím kostel sv. Michala (Michaeliskirche).
Chcete si vychutnat přístav v celé jeho kráse? Navštivte městskou část st.-Pauli, která se nachází u Labe.
A kde se odreagovat po náročném dni plných památek? Zvolte třídu Repperbahn. Je tu mnoho zábavných podniků, kabaretů atd. Není to zábava podle vašeho gusta? A co takhle zábavný park či botanická zahrada?

HamburgPočasí v Hamburku

Chystáte-li se do Hamburku, nezapomeňte si vzít deštník či pláštěnku. Přeháňky jsou tu časté. Většinou je doprovází i silný vítr, který fouká od západu. V létě je tu teplo, ale deště se stejně nezbavíte. Je tu jen málo suchých a slunných dnů. Zimy jsou spíše chladné. V nejstudenějším období (leden, únor) se vyskytují i mínusové teploty. Na prohlídku města je určitě nejlepší zvolit léto.

Ubytování v Hamburku

Hamburk nabízí turistům velké ubytovací kapacity. Najdete všechny možné druhy ubytování, které se velmi liší svou cenou. Budete-li hledat opravdu levné řešení, můžete se vejít i do ceny 20 EUR za noc. Takto levný nocleh nabízí místní hostely. Noc v tříhvězdičkovém hotelu pořídíte v částce okolo 50 – 70 EUR. Rádi si na svých cestách dopřáváte pohodlí a maximální luxus a jste ochotni pro jeho získání sáhnout hlouběji do kapsy? Vyberte si některý ze zdejších exkluzivních hotelů.

Hamburk vám nabízí mnoho možností jak zde příjemně strávit čas. Poznejte toto hansovní město i vy.