Nákupy v Berlíně

Nejen že patří Berlín mezi nejvíce atraktivní evropské metropole, láká vás jak na památky, za kulturou, tak i na velkolepé nákupy. Velkou výhodou je, že během dne navštívíte všechna významná nákupní střediska a zároveň poznáte historii i současnost města. Milujete-li procházky, vše můžete zvládnout „po vlastních.“ Berlín je centrem obchodu, střetem kultury a je zde soustředěno obyvatelstvo všech společenských vrstev. Jedná se o dobrý základ pro nakupovací ráj. Na své si přijde každý, ať už milujete laciné a jednoduché věci anebo preferujete světové značky a exotické modely slavných designerů.

Jednou z nejvíce vyhlášených ulic pro milovníky nákupů je Kurfüstendamm. Je to živý bulvár, kde strávíte i několik hodin denně. V naprosté blízkosti je situováno nákupní centrum Europa-Center, jehož postavení se datuje v 60. letech minulého století. V současnosti zde navštívíte více jak 100 různých obchodních jednotek, obchodů a také restaurací. Součástí areálu je také kino a kasino.

Nákupní dům západu je znám pod názvem KaDeWe, přičemž celý název zní Kaufhaus des Westens. Jedná se opět o jedno z velmi oblíbených nákupních center v Berlíně. Zejména ve večerních a nočních hodinách zde zažijete krásnou a impozantní podívanou. Designem zajímavá budova byla návštěvníkům otevřena již v roce 1907. Obchodní dům nadchne milovníky luxusního zboží, a to zejména v oblasti módy.

Svou oblíbenost a význam si vybudovala živá ulice Friedrichstraße, která je situována ve východní části hlavního města Německa. Prošla během své existence několika výraznými změnami. Vzniklo zde nové nákupní centrum, jež dominuje názvem Lafayette-Kaufhaus. Je stejně oblíbené a významné, jako ulice, v níž centrum sídlí. Lafayette-Kaufhaus vás zaujme také svou architekturou. Interiér je zajímavě promyšlen a celý komplex je tvořen výjimečně.

Proslulé arkády se nachází kousek od velmi oblíbeného náměstí Postdamer Platz. Toto místo byste jako turisté neměli zásadně vypustit ze svých plánů při návštěvě Berlína. Zejména příznivci nákupů si zde přijdou na své. V Arkádách strávíte klidně i celý den, a přitom vám to ani nepřijde.

V Berlíně nejsou pouze velká nákupní centra, ale také drobné obchody. Narazíte v nich na výrobky, jež jsou vyráběny v Berlíně v drobných dílnách. Výhodou je, že se jedná o velmi laciné výprodejové obchody. Navštívit můžete i značkové butiky s exkluzivním zbožím a impozantní dojem vytváří orientálně laděné krámky. Zabruste do menších uliček a objevte zdánlivě zapomenuté uličky, které nejsou přeplněné turisty.

Tak neváhejte a vydejte se v Berlíně také na velkolepé nákupy, máte se na co těšit.