To nejlepší ze světové módy na Fashion Week v Miláně

Kolekce Gucci jaro-léto 2011
Kolekce Gucci jaro-léto 2011

Máte rádi módu? Sledujete její trendy a rádi se díváte na módní přehlídky? Pak vám jistě neunikl fakt, že se blíží velká událost, kterou představuje Fashion Week. Tentokrát zavítáme do Milana.

Užijte si Milano

Milano představuje druhé největší italské město a najdete ho v Lombardii. Nejenže jde o významné město módy, o čemž svědčí velmi proslulá zdejší módní událost Fashion Week, ale jde také o důležitou metropoli obchodu, bank a sídlí tu celosvětově známá opera La Scala. Budete-li tu, nenechte si také ujít zdejší četné památky. Mezi ty nejdůležitější patří Dóm z let 1386 – 1510, Renesanční hrad rodiny Sforzů, Románská bazilika svatého Ambrože, Antická bazilika svatého Vavřince, Kostel Santa Maria delle Grazie, Galerie Viktora Emanuela II. atd.

Fashion Week

Fashion Week je velkou módní událostí, která probíhá pravidelně ve velkých metropolích módy. Prohlédnete si tu nejnovější trendy sezóny, a jak název napovídá, tato módní přehlídka trvá zpravidla jeden týden.
Fashion Week probíhá dvakrát za rok. To se týká především těchto měst: Londýn, Paříž, Milano a New York. Módní akce se konají od ledna do dubna a od září do listopadu. Modely jsou představené několik měsíců před sezónou, a tak mají obchodníci i zájemci o módu dostatek času připravit se na to, co bude „in“ a naopak se vyhnout „out“ modelům.

Milano bývá právem nazýváno Mekkou módy. Všechny módní akce Fashion Week tu probíhají ve velkém stylu a každý si zde najde své. Minulý rok jste si mohli užít módní kolekce nejrůznějších stylů. Část přehlídky byla zaměřená pouze na muže. Pánové, zaujaly vás více prudce elegantní modely, nebo raději volíte ležérní oblečení ve stylu punk? A co nabídka pro dámy? Jste konzervativní či se vám naopak líbí poslední výstřelky módy, se kterými budete ve společnosti nepřehlédnutelné?

Fashion Week v Milánu 2011

Další Fashion Week v Milánu se koná v týdnu 23.2 – 1.3. 2011. A na čí módní kolekce se v tomto týdnu můžete těšit? Na molu se projdou modelky a modelové, kteří vám představí kolekce od těchto módních návrhářů: Gucci, Alberta Ferretti, Max Mara, Fendi, D&G, Prada, Moschino, Gianfranco Ferre, Blumarine, Versace, Bottega Veneta, Emporio Armani, Roberto Cavalli, Moschino Cheap and Chic atd. Dohromady vás čeká 20 módních kolekcí, a jestli vám alespoň trošku něco říká móda, pak podle jmen návrhářů je vám jasné, že půjde skutečně o velkou akci.

Chcete vědět i vy, co bude následující sezónu „in“? Určitě se to dozvíte na Fashion Week v Milánu. Chcete stihnout ještě letošní zimní Fashion Week? V tom případě si musíte pospíšit. Začíná již tento týden. V last-minute nabídkách hotelů najdete výborné ceny, na poslední chvíli. Problém však může nastat s dopravou. Neseženete-li na poslední chvíli letenky dopravte se do Milána autobusem či vlastním vozidlem. Více o dopravě do Milána v našem průvodci o Miláně.