Právě teď: Fashion week Londýn

Kolekce Julien MacDonald na Fashion Weeku v Londýně
Kolekce Julien MacDonald na FW v Londýně

Londýn vám má co nabídnout. Najdete tu mnoho památek a můžete tu prožít celou řadu událostí, na které budete dlouho vzpomínat. Pokud se zajímáte o módu, jistě víte, že právě zde probíhá Fashion Week. Nechte si i vy prozradit, jaké budou módní trendy nadcházející sezóny.

Poznejte Londýn

Londýn je hlavním městem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Najdete ho na jihovýchodě země při ústí řeky Temže. Jde o velmi důležitou metropoli, která je společně s New Yorkem a Tokiem považovaná za nejdůležitější město na světě. Představuje významné centrum světových obchodních center. Potěšit se tu můžete i módou a četnými turistickými atrakcemi, mezi které patří nejrůznější budovy a monumenty, muzea a galerie, trhy a obchodní centra, parky a zahrady a další pozoruhodná místa. Jeden den vám na prohlídku tohoto města rozhodně stačit nebude.

London Fashion Week 2011 – jaro a léto

Fashion Week se v Londýně koná dvakrát ročně. Poslední akce, která proběhla na podzim 2010, představila módu, která bude „in“ na jaře a v létě 20110. Tato móda některé pobouřila, jiné překvapila. Představila mnohé modely, které odhalují více, než by bylo slušné. Mohli jste se pokochat modely, které jen tak někdo na sebe nevezme. I odvážné ženy si rozmyslí, zda si obléci šaty, ze kterých jim budou vykukovat ňadra. Tyto modely uvedli především návrhářka Pam Hogg a návrhář Julien MacDonald.

Nemusíte se však obávat, že nadcházející sezónu si nebudete mít co obléknout. Samozřejmě jste mohli během zdejšího týdne módy spatřit mnohé decentnější modely a určitě byste si z přehlídky různých kolekcí těch nejlepších módních návrhářů vybrali i vy.

London Fashion Week 2011 – podzim a zima

Letošní Fashion Week právě probíhá v Londýně. Událost je vymezená pro dny od 18.2 – 23.2.2011. A na co se můžeme těšit? Své si užijí především pánové. Právě pánské módě se letos Fashion Week velmi intenzivně věnuje.  Během těchto dnů zde dohromady předvede své návrhy přes 100 návrhářů a značek, díky kterým se svět dozví, co se bude nosit na podzim a v zimě 2011/2012. London Fashion Week byl zahájený přehlídkou návrháře Paula Costeloe, který je nazývaný králem britské elegance. Tuto přezdívku má právem. Jeho kolekce jsou vrcholem elegance.

Určitě byste si také neměli nechat ujít přehlídku značky Mulberry, která byla prohlášená za nejlepší značku roku 2010. Londýnský Fashion Week také představí kolekce Christophera Kaneho, Mathewa Williamsona, Burberryho Prorsuma a z dalších jmen návrhářů si uveďme ještě Vivienne Westwood, Red Rebel atd.

Zajímá vás móda? Londýnský Fashion Week vám prozradí, co se bude nosit nadcházející sezóny. Buďte i vy „in“.

Ať pojedete do Londýna na poslední chvíli nebo plánujete cestu s větším předstihem, vyberte si z našich doporučených hotelů.