Restaurace v Madridu

Madridská gastronomie je na znamenité úrovni, vybírat zde můžete opravdu z velkého množství různých restaurací, taveren, kaváren, barů, hospůdek, bister a tak dále. Místní obyvatelé v nich tráví také hodně času. Mnohdy zde pojídají, pijí a baví se i ve stoje.

Pokud při návštěvě Madridu chcete ochutnat regionální kuchyni, pak zamiřte do centra města, kde je mnoho podniků, které se na ní specializují. Na okrajích Madridu je takových zařízení o dost méně.

Typickým madridským pokrmem je: Cocido Madrileño (guláš z cizrny, vepřového a drůbežího masa, zeleniny a koření; variací existuje více), Besugo a la Madrileña (pečená pražma se strouhankou, citronem a doplněná zeleninou), Lentejas con Chorizo (čočka s uzeninou Chorizo), Albóndigas con salsa de tomate (masové kuličky s rajskou omáčkou) či  Cochinillo Asado (pečené selátko s bobkovým lisem, oreganem a tymiánem).

Tradičními místními polévkami je: Callos a la Madrileña (hustá dršťková polévka) a Sopa de Ajo (česneková polévka s krutony, paprikou, bobkovým listem, česnekem a šunkou Jamón).

Co se týká tapas, tak vedou v Madridu tyto: Bocadillo de Calamares (sendvič s kalamáry), Patatas Bravas (smažené kostky brambor podávané s pikantní rajčatovou omáčkou) a Huevos Estrellados (míchaná vajíčka se smaženými brambory, cibulí a plátky uzeniny Chorizo).

Z madridských dezertů, radíme ochutnat zejména Rosquillas de San Isidro (koblížky Svatého Isidora) nebo Bartolillos de Crema (krémem plněné taštičky).

Doporučené restaurace v Madridu

La Casa del Abuleo

La Casa del Abuleo je tradiční taverna s nejlepšími krevetami a humry ve městě a vlastním sladkým vínem. Historie tohoto rodinného podniku sahá až do roku 1906 a dnes má v Madridu 3 pobočky. Jejich velkým plusem je, že nabízejí kvalitu za rozumnou cenu.

http://www.lacasadelabuelo.es/

Las Bravas

Restaurace kde mají pro změnu nejlepší Patatas Bravas s bezkonkurenční domácí Salsa Bravou (ostrá rajčatová omáčka). Za ochutnání určitě stojí také jejich chobotnice Pulpo Gallego, sépiové kroužky Calamares Fritos, masové špízy Pinchos Morunos a kuřecí krokety Croquetas Caseras.

http://www.lasbravas.com

Doporučená rychlá občerstvení v Madridu

La Lobstería

Osobité rychlé občerstvení, v jehož nabídce převažují nejrůznější jídla z ryb a darů moře. Také zde mají výbornou kávu, vína a dezerty. A to vše si můžete vychutnat v pěkném interiéru laděném do modrých mořských odstínů a za přijatelné ceny.

www.lalobsteria.com

Umami

Japonská restaurace typu rychlého občerstvení, jejíž název v překladu znamená chutný a to víceméně mluví za vše. Existuje hned několik dalších důvodů proč sem zajít: široký výběr, přírodní ingredience, stylové a příjemné prostředí, úměrné ceny a milý personál.

www.umami-otrosabor.com