Nákupy v Madridu

V Madridu můžete nakupovat jak v malých specializovaných prodejnách, tak i na trzích s potravinami. Madrid nabízí širokou škálu zařízení, kde si můžete koupit prakticky cokoliv, ať už hledáte oblečení, doplňky či jídlo. Jestliže jste milovníci nakupování, přijdete si na své. Nejvhodnější oblast pro turisty je v okolí Calle de Preciados, které se rozkládá mezi Sol a Gran Vía.

Nejlepší nákupní centrum je Salamanca, které se nachází severovýchodně od centra. Najdete zde zboží od nejlepších designerů, jako je Armani, Chanel, Versace, Hermes a Hugo Boss. Seženete zde i zboží a elegantní kusy španělského návrháře Adolfa Domíngueze. Vydejte se na Calle Serrano pro značky jako je Porificación García, Roberto Verino, Ermenegildo Zegna či Yves Saint Laurent. Další módní oblastí je Chueca a pro mládež zejména Calle Fuencarral. Hlavními oblasti, kde seženete starožitnosti, jsou Salamanca a arkády na Calle de Ribera Curtidores. Za návštěvu jistě stojí slavný madridský bleší trh, kde seženete prakticky cokoliv. Nachází se na Curtidores Ribera de a je otevřen každou neděli do 14:00 hodin. Měli byste si však dávat pozor na kapsáře, jichž se na bleším trhu objevuje stále více.

Mezi neobvyklé obchody patří Mesquida, který nabízí náboženské a liturgické předměty včetně betlémských figurek. Specialistou na španělské kytary je v Madridu Manuel Gonzales Contreras, jehož obchod se nachází na Calle de la Paz. Prodává zde také hudební desky, videa a CD. Madridské obchody jsou otevřeny od 9:30 hodin do 13:30 a od 16:30 do 20:30 hodin. Velké obchody a restaurace jsou otevřeny bez přestávek. DPH je 16 % a je účtováno na většině zboží. Calle Goya je jednou z hlavních nákupních ulic Madridu. Tato ulice je domovem doslova stovky obchodů a vyzařuje jedinečným a exkluzivním prostředím. Jedná se o přehlídku luxusu pro ty, kteří si to mohou dovolit. Butiky, klenotníci a elitní nákupní centra nabízí vysokou kvalitu a prodejny jsou zaměřené na nejnovější trendy pro mládež.

Ulice známá jako Calle de la Princesa je jedno z nejvíce oblíbených nákupních oblastí v Madridu, stejně jako hlavní dopravní tepnou čtvrti Arguelles. Ulice vede z Plaza España na Plaza de la Moncloa a je lemována po obou stranách velkým množstvím podniků a obchodů, spolu s mnoha kavárnami, které jsou ideální pro relaxační přestávku. Okres Chueca je jedním z nejvíce originálních a kosmopolitních míst v centru města. Nachází se zde španělské módní a avantgardní obchody, které jsou charakteristické zbožím pro nejodvážnější turisty. Výlohy v Chueca kombinují originalitu a avantgardnost. Tato oblast jej prostě rájem milovníků nakupování. Madrid nabízí vše, po čem obyčejný i náročný turista může toužit. Tak neváhejte a vydejte se jak na památky, tak i celodenní nákupy.