Madrid

Zdroj Wikipedia Commons
Zdroj Wikipedia Commons

Madrid je hlavní město Španělska a leží ve středu tohoto státu. Madrid je současně hlavním městem stejnojmenné provincie. Město je známé hlavně díky fotbalovému klubu Real Madrid, který hraje nejvyšší španělskou La Ligu. Patří mezi hodně navštěvovaná místa ve Španělsku, avšak vyšší návštěvnost má Barcelona, zejména díky její poloze.

Do Madridu se lidé vydávají zejména za účelem památek, kterých je zde docela hodně, a proto se má Madrid čím chlubit. Na dovolené vás bude doprovázet příjemná atmosféra, kterou tvoří místní obyvatelé, jež jsou velice přátelští. Otevírá se vám možnost zažít nezapomenutelnou dovolenou, zejména milovníci umění a historie. Budete žasnout nad třemi uměleckými galeriemi, které jsou ve městě situovány, patří mezi ně Muzeum Prado, Thyssenovo muzeum a poslední představuje Umělecké centrum královny Sofie.

Když zrovna nebudete pobíhat po památkách, můžete navštívit kavárny, vinárny či místní restaurace, které vám nabízí mezinárodní kuchyni a také španělské speciality. V noci i ve dne se budete setkávat se stále se usmívajícími obyvateli Madridu jakékoliv generace. Doporučujeme vám projít si čtvrtě pěšky, protože každý kout města skrývá alespoň malou krásu. Projděte Madrid křížem krážem, navštivte historické památky, které jsou dochované z různých dob, a užijte si slunečného podnebí, které vám prohlídku města zpříjemní.

Author Guillermo Fdez, Flickr.com
Author Guillermo Fdez, Flickr.com

Máte možnost navštívit slavný královský palác nesoucí název Palacio Ral, dále také pevnostní palác Mayrit. Jistě si udělejte odpolední vycházku na náměstí Plaza de Espaňa. Je jen na vás, jak si dny během dovolené zorganizujete, ale vše zakomponujte tak, abyste nevynechali ani jedno památné místo.

Milovníci sportu mohou navštívit fotbalové zápasy oblíbených fotbalových klubů. Ženy si naopak užijí nakupování, protože v ulicích se nachází luxusní obchodní centra nabízející zboží pro všechny generace. Dále máte možnost zavítat na filmové, taneční či divadelní festivaly. Mladiství ocení bohatý noční život, kdy mohou zamířit do místních klubů a na diskotéky.

Mimo Madridu můžete zajet na výlet do blízkého okolí, které vám skrývá mnoho zážitků a překvapení.

Ubytovat se můžete v místních hotelových komplexech, které nabízí svým hostům nadstandardní služby, za něž si však musíte zaplatit. Tyto luxusní hotely vám nabízí také programy využití volného času, nachází se zde také krytý či venkovní bazén, kde můžete trávit většinu svého času, pokud milujete slunce a opalování. Sportovci jistě ocení víceúčelová hřiště, kde si mohou zahrát například fotbal či hokej. Mezi levnější varianty ubytování patří tříhvězdičkové hotely, s jejichž službami budete jistě také dostatečně spokojeni, dále se můžete ubytovat v penzionech či hostelích. Je jen na vás, jaký typ ubytovacího zařízení si můžete dovolit, ale v každém případě vám zaručujeme příjemně strávenou nejen týdenní dovolenou, ale i jednodenní výlet.

Zajděte si také do parků, které vám do vašich plic dodají čerstvý vzduch. Nebude se vám chtít ani z nich odejít.  V Madridu se platí eurem, jakož ve většině států patřící do Evropské unie. Oficiálním jazykem je španělština a doporučujeme vám se naučit alespoň základy španělštiny. Také byste se měli naučit některé fráze, které budete potřebovat například při nakupování či v restauracích při objednávání jídla. Je důležité umět španělsky pozdravit či se rozloučit, také byste si měli zaznamenat, jak se španělsky řekne „Děkuji.“

Navštivte naši fotogalerii, která vám nabízí fotografie Madridu. Nechte se jimi inspirovat a navštivte tato pozoruhodná místa ve skutečnosti. Určitě nebudete litovat, protože to bude pro vás dovolená snů.