Malaga

Malaga je hlavní město oblasti Costa del Sol, což v překladu znamená Pobřeží slunce. Město leží na pobřeží Středozemního moře. Jedná se o přístavní město ležící v Andalusii v jižním Španělsku a také jde o velmi významné rekreační letovisko, kam ročně zavítá miliony turistů. Přístav je druhý největší ve Španělsku, a proto je Malaga velmi oblíbená u zahraničních obchodníků. V Malaze můžete navštívit významné čtvrti obklopující samotné centrum, jako je El Perchel, Lagunillas či La Trinidad.

Město je obklopeno horami a rozkládá se na jižním úpatí kopce Axarquia, dále se rozkládá na pravém břehu řeky Guadalhorce a levém břehu řeky Guadalmedina, přičemž se tyto dvě řeky ve městě vlévají do Středozemního moře. Malaga je pátou největší provincií ve Španělsku. Odhadem do města přijíždí asi šest milionů turistů, kteří si zde během roku mohou užít slunného počasí, mají možnost prozkoumat krásnou krajinu, zhlédnout pozoruhodnou architekturu a zažít pravý španělský noční život. Pokud se vydáte do Malagy, navštivte místní proslavené rybí restaurace, jež vám připraví speciality z rybího masa. Kromě toho je Malaga známá díky mnoha golfovým hřištím, které jsou roztroušené po celé oblasti Costa del Sol. To je také důvodem, proč někteří lidé nazývají tuto část Španělska Costa del Golf.

Malaga se stává velmi významným kulturním centrem Evropy, avšak neustále se rozvíjí. Pracuje na mnoha zlepšeních v oblasti kultury. Město se skládá ze tří hlavních turistických oblastí, a to Marques de Larios, Plaza de la Constitution a Calle de Granada. Jsou známé díky nákupním střediskům, nočnímu životu a také si zde užijete mnoho zábavy. Malaga má i ekonomický význam a v minulosti byla považována za jedno z nejbohatších provincií v 19. století.

Kromě Španělů žijí ve městě i cizí národnosti, jako jsou Britové, kteří se do Malagy vydávají za lepší životní úrovní a příjemným počasím. Je obecně známo, že většina cizinců žije spíše na pobřeží.

Oficiálním jazykem je samozřejmě španělština, ale domluvíte se i anglicky. Platí se zde, jakož i v mnoha státech Evropské unie, eury. Zeměpisná poloha Malagy dopřává místním obyvatelům a také turistům mírné zimy a horká léta. Průměrně zde slunce svítí během roku asi tři sta dní. Průměrná teplota se pohybuje kolem 23 °C. Nejteplejšími měsíci je červenec a srpen, naopak nechladnější měsíce jsou prosinec a leden. V letním období se teplota vyšplhá až k 30 °C a v zimě zpravidla nikdy neklesne pod 9 °C. Moře si můžete užívat po celý rok, protože během zimního období jeho teplota klesá asi k 18 °C, kdežto v létě se teplota pohybuje kolem 25 °C. Turisté oceňují krásné písčité pláže a užívají si romantických nocí.

Moderní město je bohaté i pro svou historii, ale také má jedinečné cíly v budoucnosti. Objevujte něco nového a navštivte krásy města Malaga.