Noční život v Madridu

Když se zeptáte lidí, kteří již Madrid navštívili, na první dojmy, nejčastěji vám odpovědí, že toto místo je bláznivé. Ačkoliv New York je charakteristický titulem „město, které nikdy nespí,“ Madrid je jeho blízkým soupeřem a vyrovnaným konkurentem. Ulice úderem večerních hodin začínají být rušné a otvírá se bar na baru, noční kluby, jejichž zavírací doba je až v brzkých ranních hodinách. V Madridu existuje tolik barů, že máte z čeho vybírat. Turisté i místní obyvatelé si oblíbili oblasti „zonas de Marcha“. Každý bar se liší stylem a atmosférou, a tak si můžete vybrat místo, kde strávíte celou noc díváním se na dívky tančící kolem tyče anebo místo, kde budete tančit a poznávat nové lidi. Vyberte si bar, který odpovídá vašemu vkusu, a počítejte s tím, že při vstupu se platí určité vstupné.

Když turisté nevědí, kam jít, začnou ve středu města – Puerta del Sol. Jedná se o centrum irských hospod, pop music klubů, cizinců, ale také Španělů. Navštívit můžete také místní jazz bary, jako je Café Populart či Café Central. V Madridu o noční kluby není nouze, o čem svědčí i oblast Gran Vía. Boulevard je v provozu o víkendu nepřetržitě počínaje metrem Gran Vía, Callao, San Bernardo a Plaza de España.

Nedaleko náměstí Plaza Mayor se nachází la Latina – místo, kde to žije zejména v neděli odpoledne. Budete pít pivo na náměstích, jsou vyhledávány místní venkovní terasy a každou noc jsou zde míchány koktejly, žije to zde pivem, vínem a jiným alkoholem. Atmosféra je jedinečná. Mnoho lidí potkáte mezi Puerta del Sol a Plaza de Santa Ana, a to zejména v ulici Calle Huertas. Tato oblast je ideální zvláště tehdy, kdy se chcete přemisťovat z hospody do hospody. Jsou zde situovány vinárny, kavárny, módní bary, a to hned jeden vedle druhého. Nemusíte tedy cestovat nikam autem, abyste během jedné noci navštívili hned několik klubů.

V Madridu bylo vybudováno hned několik tradičních kaváren, které jsou oblíbené zejména během zimního období. Řada z nich je ve stylu La Belle Epoque. Návštěvníci Madridu si velmi oblíbili například slavnou kavárnu Café Gijón. Máte zde možnost potkat i slavné umělce a spisovatele na tradičních zasedáních. V horkých letních nocích budete hledat místo, kde se osvěžíte, dáte si skvěle vychlazený koktejl, a přitom budete v příjemné společnosti. V Paseo de la Castellana se setkáte s příjemnými lidmi a ochutnáte ty nejlepší alkoholové drinky. Tančit můžete do pozdních nočních hodin, v ničem vám Madrid nebrání. Vyzkoušejte tedy místní diskotéky, bary, kluby a seznamte se s místními lidmi. Madrid nočním životem přímo žije, to však poznáte, až jej navštívíte. Hlavní město Španělska přivítá každého.