Nakupování v Barceloně

Nakupování je jednou z největších atrakcí Barcelony, nákupní pás je dlouhý celých pět kilometrů neboli tři míle, což představuje celou cestu od břehu v Port Vell až přímo do La Rambla. Najdete zde světové obchodní řetězce a nejznámější značkové prodejny. Moderní obchodní domy se rozléhají v okolí Plaça de Catalunya, Passeign de Gracia a také podél Avinguda Diagonal. Nejslavnějším obchodem ve městě se stal impozantní El Corte Inglés nacházející se na Plaça de Catalunya a patří mezi přední španělské obchodní domy. Oblíbenými místy mezi turisty se staly la Rambla a Barri Gòtic, kde nakoupí mnoho suvenýrů.

Trhy mají nejen v Barceloně, ale i v celém Španělsku dlouholetou tradici a jsou rozšířené téměř všude. Nevynechejte návštěvu trhu Boqueria, jehož oficiální název je Mercat de Sant Josep, bude to pro vás neobyčejný zážitek. Trh je otevřený od pondělí do pátku, a to od 08:00 do 20:30 a v sobotu je otvírací doba od 08:00 do 20:00. Zakoupit si zde můžete čerstvé ryby, maso, zeleninu a také jsou zde nabízené mléčné výrobky. Mezi ostatní trhy s potravinami patří Concepció, Carrer Aragó, Ninot, Carrer Mallorca a také gastronomický veletrh, který se koná na Plaça del Pi, a to první a třetí pátek, sobotu a neděli v měsíci. Pokud patříte mezi příznivce starožitnictví a kuriozit, zajděte se podívat na trh Els Encants, který se koná každé pondělí, středu pátek a sobotu na Plaça de les Glories. Otevírací doba trhu je od 09:00 do 19:00. Další trh starožitnictví najdete na Plaça Nova, jež se koná každý čtvrtek. Ke koupi se vám nabízí katalánská černá keramika, ručně tkané koše a také barcelonské krajky. Lákadlem se stávají suvenýry s motivy Gaudího architektury, ať už se jedná o miniatury architektury či o pestré Gaudího mozaiky. Krásnou vzpomínkou jsou i pohledy, jichž je více velikostí.

Během posledních pár let byly otevřené nové butiky zaměřené na módní značky v centru města. Velmi oblíbeným a také slavným návrhářem módních oblečků se stal Antonio Miró nebo Jean-Pierre Bua. Možná natrefíte na masivní sezónní slevy, a to zejména v obchodech typu ZARA, Terranova, C&A a podobně.

Obchody jsou otevřené od 09:00 nebo od 10:00 a mají obědovou přestávku. Obchody se zavírají ve večerních hodinách, konkrétně buď ve 20:00 anebo ve 20:30. Velké obchodní domy nemají obědové přestávky a většina obchodů je otevřeno i v sobotu odpoledne, avšak v neděli jsou většinou zavřeny. Výše daně z přidané hodnoty na zboží a služby je 16 %.

Jestliže chcete zavítat do supermarketů, což je nejlevnější způsob nákupu potravin, navštivte jeden z nejlevnějších supermarketů nesoucí název El Corte Inglès či Champion.