Restaurace v Barceloně

Barcelona coby katalánská metropole oplývá velkým množstvím restaurací střední a vyšší třídy. Kromě restaurací zde najdete zejména tyto typy stravovacích zařízení: tapas bary – dražší restaurace s jednohubkami a různými chuťovkami, bodegy – vinárny, taverny – hospody, café – kavárny, granjes – mléčné bary s nabídkou čerstvého pečiva a fast foody.

Katalánská gastronomie je bohatá na čerstvé ingredience a zeleninu. Což dokazuje obliba speciálních omáček plných zeleniny: pikantní samfaina (skládá se z paprikových lusků, rajčat a lilku), sofrito (je z cibule, česneku, pečených rajčat a petrželky), allioli (majonézová omáčka s česnekem), picada (hlavními ingrediencemi je česnek, petrželka, pražené mandle a piniové oříšky) či romesco (omáčka z rajčat, česneku, olivového oleje, octu, mandlí a feferonek). Chloubou místní kuchyně jsou také kvalitní uzeniny: fuet či salchichón (kořeněný trvanlivý salám), butifarra (plněné klobásy například hříbky či fazolemi) či sobrasada (delikátní papriková čabajka).

Typickými místními chuťovkami jsou calҫots (pečené mladé cibulky s natí) a oblíbeným pečivem je torrada (opečený chléb s olivovým olejem a plátky rajčat). K katalánským hlavním pokrmům například patří suquet (směs dušených nebo vařených různých ryb) či cassolada (dušený mix brambor, zeleniny, špeku a žebírek). A sladkou tečkou číslo jedna je pro mnoho místních obyvatel dezert s názvem crema catalana (krém s křupavou vrstvou karamelu). Lokálním proslulým vínem je Cavas, což je kvalitní šumivé víno kvašené šampaňskou metodou. Většina ho pochází z vinařského podniku D. O. Penedѐs.

Doporučené rychlé občerstvení v Barceloně

Subway

Tento celosvětový řetězec rychlého občerstvení specializující se zejména na prodej sendvičů má v Barceloně na 10 poboček. Koupit si zde můžete kromě jiné saláty, wrapy, dezerty a podobně, a to vše vždy čerstvé a chutné.

Doporučené restaurace v Barceloně

Chicoa

Zavedená živá restaurace, která se specializuje na vaření složitých katalánských pokrmů za přijatelné ceny. Za ochutnání určitě stojí ryby, zejména jejich treska připravená na několik způsobů. Interiér restaurace je zařízen dřevěným nábytkem, vyzdobený keramikou a laděný do teplých příjemných odstínů.

http://www.chicoa.es/

Moncho´s

Jedna z poboček gastronomického řetězce, kde si pochutnáte na kvalitním jídle za nízkou cenu. Předkrm se zde vybírá z lákavého bufetu se saláty, polévkami, dary moře, nejrůznějším masem a podobně. Hlavní jídla jsou chutná, velká a úhledně servírovaná. Součástí podniku je také tapas bar.

http://www.monchos.com/