Doprava v Barceloně

Po Barceloně se můžete pohybovat mnohými způsoby. Město je obohaceno metrem a příměstskými vlaky. Jezdit můžete několika linkami tramvají a k dispozici máte také spoustu autobusů. Nejrychlejším způsobem je metro doplněné vlaky. Jízdenky se kupují v prodejních automatech, jež se nachází ve stanicích metra. Metro po Barceloně jezdí denně od časného rána až do půlnoci, v pátek a v sobotu je provozní doba delší.

Autobusy

Ve městě jezdí autobusy denně a prakticky všude. Jedná se o rozsáhlou síť, která vedez Plaça de Catalunya, přes Plaça Urquinaona až do Plaça de la Universitat. Pokud vlastníte cestovní kartu, musíte ji před vstupem do autobusu ověřit na speciálních strojích. V Barceloně jezdí i noční autobusové linky do některých částí města, pro které jsou nezbytné samostatné vstupenky. Existuje řada multi-ride vstupenek, jejichž cena je závislá na počtu zón, době platnosti a také na druhu dopravy. Existují také různé přestupní jízdenky a mimo jednodenních si můžete při delším pobytu zakoupit i měsíční. Pro turisty, kteří pobývají v Barceloně na několik dní, mají možnost využít dvoudenních, třídenních, čtyřdenních nebo pětidenních jízdenek, jež se vztahují ne všechny druhy dopravy ve městě, včetně cesty na letiště a z něj. Zakoupit si je můžete buď na letištích anebo na nádraží.

Metro

Metro je v Barceloně nejrychlejší způsob přepravy a jezdí často a na čas. Celkem je zde šest linek, jichž můžete využívat. Menší nevýhodou je, že musíte často přestupovat na zastávkách v Passeig de Gracia a Catalunya. Avšak vše je přehledně značeno, tak se ztratit nemůžete. Ceny jízdenek se liší podle vzdálenosti cílového bodu, kam míříte. Pokud se chcete dopravit na okraj města Barcelony, je jasné, že jízdenka bude dražší. U vstupu do metra jsou k dispozici turnikety, jež vás bez lístku dále nepustí.

Vlaky

Příměstské vlaky, které jezdí v Barceloně, jsou propojeny s linkami metra a díky nim při cestování ušetříte mnohem víc času. Pokud však chcete cestovat do vzdálených míst, musíte si zakoupit jinou jízdenku, než jste použili na metro. Jízdenky se dají koupit online, v automatu nebo v infocentru. Vlakem se dostanete například do velmi slavného poutního místa Montserratu.

Dalším druhem přepravy jsou tramvaje, taxi anebo si můžete pronajmout na několik dní auto.