Co navštívit v Barceloně

Barcelona má v oblasti památek skutečně co nabídnout. Cílem většiny turistů je historické centrum, kde kraluje velké množství památek. Hlavní turistickou tepnou je dlouhý bulvár, jenž je zvaný La Rambla. Na třídě vedoucí od pobřeží moře se nachází Kolombův sloup. Setkáte se zde s mnoha pouličními umělci a hlavně návalem turistů. Živé sochy mají originální kostýmy a zhlédnout je můžete v mnoha pózách, jako je klaun, zeleninový muž, havarovaný pilot či růžový panter. Ulice se táhne od náměstí Plaça Catalunya, což je náměstí s fontánami, až k přístavu s Kolombovým sloupem.

Významnou památkou je Sagrada Familia, je to chrám, jenž patří k nejznámějším dílům Gaudího. Jedná se o mistrovské dílo, avšak dodnes nebylo dokončeno, důvodem je, že jeho výstavba probíhá pouze z darů, tudíž je stavba pomalejší. Chrám je mohutná stavba zdobená osmi vysokými věžemi a stal se symbolem Barcelony. Do věží můžete vystoupat po točících schodech a užijte si nádherného výhledu na okolí a celé město. Kromě chrámu máte možnost najít ve městě ještě další Gaudího stavby, jež jsou situované v centru Barcelony, a to dům Milà, dům Battló a Palau Guell.

Z parku Güell je nádherný výhled a nachází se zde muzeum Gaudího a jiné zajímavosti, jako jsou kamenné lavičky s ozdobami v podobě barevných keramických střepů. Svůj význam má i Gotická čtvrť, která se může pyšnit historickými stavbami a především gotickou katedrálou svaté Eulálie. Pod hlavním oltářem zhlédněte opracovaný alabastrový sarkofán. V katedrále jsou na pověšeny nejcennější umělecká díla, a to obrazy svatého Gabriela, svatého Ambrosia, svatého Martina a Proměnění Krista. Pokud se chcete dozvědět něco z historie města, tuto možnost vám nabízí muzeum historie města situované na náměstí Plaça del Rei. V podzemí budovy se nachází vykopávky pocházející z římského období. V minulosti byly na místě muzea lázně s bazénem, proto jsou zde ještě vodní kanály a amfory. Palác z 16. Století Palau del Lloctinent se tyčí také na náměstí Plaça del Rei a v současné době sem turisté míří za zhlédnutím Archívu Koruny Aragonské. Barcelona se může chlubit ještě dalšími gotickými památkami nacházející se ve čtvrti Barrio Gótico. Jistě za zmínku stojí radnice, jejíž název zní Casa de la Ciutat, která je situovaná na náměstí Plaça Sant Jaume. Loděnice Les Drasssanes byly vybudovány ve 14. století a jsou jedny z nejvíc zachovalých památek v Barceloně. V současné době je v loděnicích umístěno Námořní muzeum. Projděte se také městskou čtvrtí Ribera, kterou obývaly nejmocnější šlechtické rodiny ve městě. Umění Picassa se nachází v Picassově muzeu, jež je umístěné v palácích Palau Aguilar a Palau del Baró de Castellet. Gotická kaple se dochovala v barokním paláci Dalmases, jenž pochází ze 17. Století.

Zábavou se pro vás stane mořské akvárium, které je tvořeno 22 obřími akvárii a skleněným tunelem, jenž je dlouhý 80 metrů. Nádrž je naplněna 6 miliony litry vody. Máte možnost se svými dětmi zhlédnout mnoho druh ryb, jako jsou žraloci, rejnoci, měsíční ryba a jiné druhy Středomořského moře. Zažijete jedinečnou podívanou. V rámci zábavy můžete navštívit zoologickou zahradu, která se nachází východně od historického centra. Novou dominantní stavbou města je mrakodrap Torre Agbar, který někteří turisti oceňují, jiní ji raději přehlíží.

Mezi nejstarší kostely ve městě patří El Pi, který se dochoval ze 14. století. Jeho věž je charakteristická pro gotickou čtvrť. Fasáda kostela je zajímavá rozměrnou rozetou. Dalším významným kostelem se stal kostel Santa Ana, který stojí nedaleko Plaça de Catalunya. Stavba kostela Santa Ana probíhala dvě století a na památce můžete vidět přechod od románského stylu ke gotické architektuře.

Klášter Pedralbes byl založen v roce 1326 a jeho zakladatelkou se stala královna Elisenda de Montcada. Její náhrobek můžete najít vedle oltáře v presbyteriu. Nejúžasnějším dílem katalánské gotiky se stal chrám Santa María del Mar, jenž se stavěl během 14. Století. Barokní kostel La Mercé je vyzdoben gotickou sochou ochránkyně a patronky Barcelony, a to Boží Matky milosrdné.

Barcelona je centrum památek, kam míří hodně turistů zejména za prohlídkou města. Je centrem zábavy a vyznačuje se zejména suchým létem.